En güzel golü sen attın

Inter'de oynayan Emre Belözoğlu, bu sezon ligde Lazio'ya karşı attığı golle 'San Siro 2003'ün En İyi Golü' ödülünü aldı.

MİLANO - Inter'de oynayan Emre Belözoğlu, bu sezon ligde Lazio'ya karşı attığı golle 'San Siro 2003'ün En İyi Golü' ödülünü aldı. Milano'daki Marriott Hotel'de dün gece düzenlenen törende Emre, 7 Aralık 2002 tarihinde Roma Olimpiyat Stadı'nda 3-3 biten maçta skor 3-1 iken 68. dakikada kaleci Peruzzi'nin üzerinden aşırtarak attığı golle, sezonun en iyi golü ödülüne layık görüldü. Bu sezon ligde üç golü bulunan Emre, bunlardan ikisini Lazio'ya atmıştı.
Inter'in televizyonu Inter Chanel'ın genel yayın yönetmeni Robeto Scaripini'den ödülünü alan milli futbolcu, "Sezonun bu şekilde bittiğine üzgünüm. Çünkü iki yıldır Inter'deyim ve henüz hiçbir şey kazanamadık. Eminim ki gelecek yıl birşeyler kazanacağız" dedi. Alınan başarısız sonuçlara karşın Inter'in teknik kadrosuna da sahip çıkan Emre, "Bir dizi sakatlığın sorumlusu, futbolcuların kondisyonundan sorumlu antrenör Alfano değil. Bazen sezon bu şekilde gidiyor. Sadece şanssızlık" açıklamasında bulundu. Milano Belediyesi, İtalya Kulüpler Birliği, İtalya Futbol Federasyonu, hakem ve futbolcu derneklerinin katkılarıyla düzenlenen gecede, Inter kaptanı Javier Zanetti de 'En Centilmen Futbolcu' seçildi. (Spor Servisi)