En iyi golü İngilizler YER!

En iyi golü İngilizler YER!
En iyi golü İngilizler YER!
20. yüzyılın en iyi golünü Marado-na'dan yiyen İngiltere, yeni asrın en iyi gollerinden birini de Zlatan Ibrahimoviç'in röveşatasıyla kalesinde gördü.

SPOR SERVİSİ- Önceki gece oynanan hazırlık maçlarından biri, şimdiden tarihe geçti. Stockholm’deki İsveç-İngiltere mücadelesinde, ev sahibinin durdurulamaz forveti Zlatan İbrahimoviç,
4-2 biten maçta takımının dört golüne de imza atarken son golü, “Yok böyle bir vuruş” dedirtti. ‘İbra’nın ceza sahası dışından yaptığı röveşata dünya basınının da bir numaralı konusu haline geldi.
Futbol kamuoyunun âkil adamları da İbra’nın röveşatasına, “Şimdiye kadar atılmış en güzel gol” unvanını yapıştırdı bile. Bu kervana öncülük edenler arasında İngiltere kaptanı Steven Gerrard ve Ada futbolunun eski çalıştırıcılarından Graham Taylor da bulunuyor. Gerrard “Benim izlediği en güzel gol Rooney’nin City’e attığı idi. Ama bu gol Rooney’ninkinden bile güzeldi” ifadelerini kullandı. İsveç teknik direktörü Erik Hamren ise “Bazen bir bilgisayar oyunu izlediğini zannedebilirsiniz. Mesela Zlatan’ın dördüncü golü gibi bir şeyi normalde yapabilmenin imkânı yok” dedi. İbrakadabra’nın müthiş golü için The Telegraph ‘Yüzyılın golü’, Guardian ise ‘İbrahimoviç, yeni başlayan İngilizlere dört golle ders verdi” manşetini uygun gördü. İsveç’teki Dagens Nyheter gazetesi ise “Cennetten gelen bir röveşata gibiydi...” dedi.
Bu arada 20. yüzyılın en iyi golü olarak Maradona’nın 86 Dünya Kupası’nda İngiltere’ye attığı gol gösterilir. Arjantinli efsanenin aynı maçta attığı ‘Tanrının eli’ isimli gol kayıtlara çoktan geçmiş durumda. Yani ‘En iyi golü İngilizler yer’ demek abartı olmasa gerek!.