'En iyi kulübe geldim'

İspanya'nın Barcelona kulübüyle iki yıllık sözleşme imzalayan Ersan İlyasova, "Avrupa'nın en iyi kulübüne geldim" dedi. Barça TV'ye konuşan İlyasova, "Avrupa'ya gelmek benim için büyük bir fırsat.

MADRİD - İspanya'nın Barcelona kulübüyle iki yıllık sözleşme imzalayan Ersan İlyasova, "Avrupa'nın en iyi kulübüne geldim" dedi. Barça TV'ye konuşan İlyasova, "Avrupa'ya gelmek benim için büyük bir fırsat. Aynı zamanda Avrupa'nın en büyük kulübüne gelme olanağı buldum. Katılacağımız tüm kupaları ve ligi kazanmak için takıma verebileceğim en büyük desteği vermeyi umuyorum" dedi.
Barcelona'daki oyuncuları tanımadığını, ama yüksek kalitede bir basketbol oynandığını bildiğini söyleyen İlyasova, "Genç bir takım olmamız büyük bir fırsat ve bunu iyi değerlendireceğim" dedi. Ersan ayrıca, Barcelona'ya gelmeden önce antrenör İvanoviç'le telefonda konuştuğunu belirtip, "İvanoviç, benden ne istediğini açıkladı" dedi. Öte yandan İspanyol basını, Ersan'ı, Barcelona'nın 'yeni yıldızı' ve şimdilik sezonun 'en iyi transferi' olarak tanıttı. Buna karşılık Marca gazetesi, Ersan'ın Özbek mi, Türk mü olduğu ve yaşıyla ilgili tartışmaları öne çıkararak, "Barça bir hayalet transfer etti" başlığını attı. Ersan'ın birinci sezon 1.6, ikinci sezon 1.7 milyon avro alacağı belirtiliyor. (Spor Servisi)