En iyiler ödüllerini aldı

Turkcell'in organize ettiği 'Yılın Futbol Ödülleri' düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Mydonoze Showland'de yapılan gecede 'Yılın Futbolcusu ve Yılın en İstikrarlı Futbolcusu' Galatasaray ve Milli Takım'ın kaptanı Bülent Korkmaz seçildi.

İSTANBUL - Turkcell'in organize ettiği 'Yılın Futbol Ödülleri' düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Mydonoze Showland'de yapılan gecede 'Yılın Futbolcusu ve Yılın en İstikrarlı Futbolcusu' Galatasaray ve Milli Takım'ın kaptanı Bülent Korkmaz seçildi.
'Yılın Teknik Direktörü' ödülüne Beşiktaş Rumen çalıştırıcı Mircea Lucescu, 'Yılın Futbol Adamı' ödülüne de Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili layık görüldü.
'Yılın Hakemi' Ali Aydın, 'En Centilmen Futbolcu' Galatasaraylı Ergün Pembe, 'Yılın Çıkış Yapan Futbolcusu' Fenerbahçe Tuncay Şanlı, 'Yılın Çıkış Yapan Teknik Direktörü' Gençlerbirliği'nin başarılı çalıştırıcısı Ersun Yanal oldu. 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' de Fenerbahçe'nin unutulmaz futbolcusu Lefter'e verildi.
'Turkcell Onur Ödülü'ne de Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy layık görüldü. 'Yılın Futbol Değeri' olarak Beşiktaş'ın bu sezon için özel hazırladığı 100. yıl forması seçildi. Siyah-Beyazlı kulübün bu formasında takımda şimdiye kadar oynayan futbolcuların isimleri yer alıyor.
Ödüller Turkcell abonelerinin oylarıyla belirlenirken, futbolda 'Yılın Altın 11' şu isimlerden oluştu: Cordoba, Fatih Akyel, Bülent Korkmaz, Ronaldo, İbrahim, Gökdeniz, Sergen Yalçın, Ahmet Hassan, Ergün, Tuncay, Nihat.
Ergün'e ödülünü Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın verirken, "Fair-play ödülü kazanmış bir başkan olarak en centilmen futbolcu ödülünü kendi oyuncuma vermek beni çok mutlu ediyor" diye konuştu. Geceye katılan Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, törenin Türk futboluna emeği geçenleri biraraya getirdiğini söyledi. Şahin şöyle konuştu: "Futbolda son yıllarda önemli başarılara imza attık. Bunda federasyon ve kulüplerin de önemli bir payı var. Bize düşen, sporun önündeki engelleri kaldırmak ve destek vermektir." Şahin, ardından Ulusoy'a ödülünü verdi. (Spor Servisi)