En iyisi Alman Nowitzki

İtalyan La Gazzetta dello Sport, Alman Dirk Nowitzki'yi 2002'nin en iyi Avrupalı basketbolcusu seçti. Ankette Hidayet Türkoğlu dokuzuncu olurken, Mirsad Türkcan ile İbrahim Kutluay 16. sırayı paylaştıları.

ROMA - İtalyan La Gazzetta dello Sport, Alman Dirk Nowitzki'yi 2002'nin en iyi Avrupalı basketbolcusu seçti. Ankette Hidayet Türkoğlu dokuzuncu olurken, Mirsad Türkcan ile İbrahim Kutluay 16. sırayı paylaştıları. 18 ülkeden 55 antrenör, oyuncu ve gazetecinin katıldığı oylamada, Ergin Ataman, Mirsad ve Hidayet de oy kullandı. NBA'de Dallas'ta oynayan 24 yaşındaki Nowitzki 104 oyla rakiplerine büyük fark attı. Alman oyuncu daha önce ülkesindeki spor gazetecileri tarafından da, Dünya Şampiyonası'ndaki performansı nedeniyle, 'Yılın Sporcusu' unvanına layık görülmüştü.
Barcelona formasını giyen Yugoslav Dejan Bodiroga 54 oyla
ikinci, yine Yugoslav olan Sacramento'nun oyuncusu Predrag Stojakoviç de 50 puanla üçüncü oldu. Hidayet 3, Mirsad ve İbrahim ise 1'er oy aldı. 22 yaşındaki Belçikalı Ann Wauters ise yılın en iyi Avrupalı bayan basketbolcusu seçildi. (Spor Servisi)