En keskin viraj sona kaldı

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-0'lık Liechtenstein galibiyetiyle Portekiz 2004'e bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

VADUZ/DUBLİN - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-0'lık Liechtenstein galibiyetiyle Portekiz 2004'e bir adım daha yaklaştıklarını söyledi. İngiltere maçının final havasında geçeceğine işarete eden Güneş sözlerini şöyle sürdürdü: Liechtenstein maçını firesiz atlattığımız için mutluyuz. Artık önümüzde İngiltere maçı var. Bu mücadeleye kazanmaktan başka şansımız yok. Bu zorlu maçın hazırlıklarını bugünden itibaren start verdik."
Tecrübeli çalıştırıcı, Portekiz'e doğrudan katılmak istediklerini vurgulayarak, "İngiltere maçı elbette çok zorlu geçecek. Rakibimizi tarihimizde hiç yenemedik. Bunun sıkıntısı beni endişelendiriyor. Ancak bir ilke imza atıp rakibimizi yenmek istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz.
Rakibimizin Liechtenstein ile yapacağı maçı izleyeceğim. 11 Ekim günü tüm emeklerimizin karşılığını almak için mücadele edeceğiz" dedi.
Ulusoy'dan tam destek
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, İngiltere maçını iple çektiğini kaydederek, "11 Ekim'de beklenen futbolumuzu sahaya yansıtırsak kazanacağımızı düşünüyorum. Bize yakışan da gruptan lider çıkmaktır. Bundan asla kuşkum yok. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan rakibimiz sağ çıkamayacak. Teknik kadro ve futbolcularımıza nasıl geçmişte güvenmişsek 11 Ekim'de de güveniyoruz. O maçın tek favorisi biziz. Kaldı ki bu ekip tarihi başarılar elde ederek ülkemizin hiç bir zaman güvenini boşa çıkarmadı. İngiltere'de onları elimizden kaçırdık, ancak bu kez şansları sıfır" şeklinde konuştu.
Liechtenstein'da pazar günleri yayınlanan Neue Liewo gazetesi maçla ilgili olarak, "Mücadeleci Liechtensteinlı'lar Türkiye'ye karşı 3-0 kaybetti" başlığını kullandı. Gazete, "Liechtenstein, Türkiye'ye karşı oynadığı hırslı maçı kaybetti" biçiminde ifadeye yer vererek, Liechtenstein'ın tüm gücüyle mücadele ettiğini, ancak Türkiye'nin ciddiyet ve çalışkanlıkla karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldığını yazdı. Öte yandan ülkede yaşayan Türkler galibiyeti evlerinin pencerelerine Türk başrağı asarak kutladı.
Milliler, İngiltere maçının son provasını İrlanda Cumhuriyeti önünde
yapacak. Bu maçın ilk hazırlığını İsviçre'de yapan Ay-Yıldızlılar, ardından
karşılaşmanın oynanacağı Dublin'e geçti. Daha sonra maçın yapılacağı statda bir idman yaptı. Çalışmaya tüm oyuncular katıldı. Güneş, İrlanda Cumhuriyeti karşısında kadroda yer alan tüm oyunculara şans verecek. Yapılan anlaşma gereği maçta oyuncu değiştirmede sınır olmayacak.