En önde sürpriz bir isim

MotoGP'de 2007 sezonu Katar Grand Prix'siyle başlarken, damalı bayrağı ilk sırada geçen sürpriz bir isimdi. Losail Pisti'nde 22 tur üzerinden yapılan yarışa yedi kez dünya şampiyonu...

İSTANBUL - MotoGP'de 2007 sezonu Katar Grand Prix'siyle başlarken, damalı bayrağı ilk sırada geçen sürpriz bir isimdi. Losail Pisti'nde 22 tur üzerinden yapılan yarışa yedi kez dünya şampiyonu olan Valentino Rossi'nin arkasında ikinci cepte başlayan Casey Stoner, yarış içinde tecrübeli
İtalyan yarışçıyı geçerek kariyerinin ilk zaferini elde etti. Ducati adına yarışan Avustralyalı pilot, 43.02.788'lük derecesiyle kürsüye çıkarken, bu yıl ilk kez 800 cc olarak yapılan MotoGp yarışlarının ilk birincisi olarak da tarihe geçti.
Fiat Yamaha'dan Valentino Rossi'nin 43.05.626 ile ikinci olduğu Katar'da Repsol Honda'dan İspanyol Dani Pedrosa üçüncü oldu. Geçen yılın şampiyonu Nicky Hayden ise kendisine sekizinci sırada yer bulabildi.
Stoner yarış sonrası yaptığı açıklamada, "Bu hafta teknik anlamda doğru seçimler yaptık, sonuçtan son derece memnunum. Umarım başarımı gelecek yarışta da sürdürebilirim" dedi. MotoGp'de gelecek yarış 25 Mart'ta İspanya'da yapılacak. Katar'daki diğer yarışlarda 125 cc'de İspanyol Hector Faubel, 250 cc'de ise bir diğer İspanyol Jorge Lorenzo kazandı. (Spor Servisi)