'En sükseli takım Fethiyespor...'

'En sükseli takım Fethiyespor...'
'En sükseli takım Fethiyespor...'
Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türkiye Kupası'nı kazanıp kupayı müzelerine götürmek istediklerini söyledi.

ESKİŞEHİR (AA) - Ertuğrul Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası 5. Turu'nda 3-0 kazandıkları Fethiyespor maçının ardından yaptığı açıklamada, dün elektrik arıza nedeniyle ertelenen maçın ilk yarısında iyi oynadıklarını belirterek, karşılaşmanın bugün yapılan ikinci devresinde de sahada iyi bir futbol sergilediklerini kaydetti.

Fethiyespor havlu attı


Eskişehirspor'un Türkiye kupasındaki hedeflerini açık şekilde ortaya koyduklarını anlatan Sağlam, şöyle konuştu:
"Türkiye kupasını kazanıp kupayı müzemize götürmek istiyoruz. Aldığı sonuçlar itibariyle Türkiye Kupası'nda en sükseli takımı olan Fethiyespor ile oynadık. Oyuncularımın sorumluluk aldığı maçı başında çok önemli bir baskıyla maçı koparttık. Daha sonra bizim için rahat bir maç oldu. Hedefimizin kupayı kazanmak olduğu ortamda emin adımlarla ilerliyoruz. Gruplara kalmanın sevincini yaşıyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Taraftarımıza teşekkür ediyorum."

Eskişehirsporlu futbolcu Dede de kazandıkları maçın ardından gruplara kalmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kayacan Erdoğan ise bu yıl kupada final oynayıp kupayı kazanmak istediklerini vurguladı.

FETHİYESPOR CEPHESİ
Fethiyespor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, mücadele ettikleri PTT 1. Ligi'nde sıkıntılı günler yaşadıklarına değindi.

Öncelikle ligde kalıcı olmak istediklerini ifade eden İpekoğlu, " Fenerbahçe 'yi eledikten sonra açıkçası kupadan yolumuza devam etmek istiyorduk. Eskişehirspor'u eleyip gruplara kalmayı düşünüyorduk. Eskişehirspor'u tebrik ederim. Bundan sonraki maçlarda Eskişehirspor'a başarılar. İnşallah, Türkiye Kupası bir Anadolu takımı kazanır" diye konuştu.

Fethiyesporlu futbolcu Gökhan Dincer ise Eskişehirspor karşısında yedikleri erken golün ardından dirençlerini kaybettiklerini belirtti.
Burak Kaplan da maçı kazanarak Türkiye kupasında gruplara kalan Eskişehirspor'u tebrik etti.