En uzun zafer!..

En uzun zafer!..
En uzun zafer!..

Sneijder uçurdu
Şampiyonlar Ligi’nde ikinci tura çıkmak için tek şansı galiyet olan Galatasaray ’da Sneijder’ın dakika 85’te attığı gol hem kulübü hem hisseleri uçurdu. Saat 16.09’a kadar 26.90 lira seviyelerinde olan Galatasaray hisseleri golün hemen ardından yüzde 6 yükseliş yaşarken en yüksek 28.70 lirayı gördü. Galatasaray hisseleri günü yüzde 4,46 yükselişle 28.10 liradan tamamladı.
31. dakikada başladı
31. dakikada top Galatasaray’dayken yarım kalan ve düne ertelenen müsabaka, aynı pozisyonda başladı. Maçın duraklama anında saha kenarında tedavi olan Eboue, dün de oyuna saha kenarından dahil oldu.
Zorlu çalışma
Müsabakanın oynanabilmesi için yoğun bir çaba sarfedildi. Zemin tamamen karla kaplı olurken, maçın başlamasına 1 saat kala saha tamamen temizlenmişti. Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, UEFA’ya kendi yarısahalarının daha kötü temizlendiği konusunda şikayette bulunurken, zeminin oldukça bozuk hale geldiği gözlendi. Gelecek maçlar için Galatasaray adına zemin sıkıntısı yaşanması bu nedenle muhtemel.
-6 averajla tur geldi
Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde grubunu attığı 8 gole karşın yediği 14 golle tamamlayan Galatasaray, ikinci tura çıkmayı başardı. 7 puan toplayan Sarı-Kırmızılılar, Devler Ligi’nde en düşük averajla turlayan takım oldu. 1996-1997 sezonunda bir başka ‘maçlarını karla kaplı sahada oynayan ekip’ olan Norveç temsilcisi Rosenborg -4 averajla turlamış ve o günden beri bu unvanı elinde tutmayı başarmıştı.

‘Büyük başardık’

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini maç sonrası açıklamasında taraftarları överken futbolcuranını da performansına değindi: “Geçen sene grup daha kolaydı. Bu sene daha zor bir grup. Real Madrid ve Juventus bizden güçlüler. Önemli iş başardık. Bu galibiyet taraftarımıza armağan olsun. Dünden (önceki gün) sonra bugün de (dün) geldiler. Onlara armağan olsun bu galibiyet.”
Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte ise üzgün olduklarını belirterek saha şartlarına atıfta bulundu: “Sonucun hala şaşkınlığını yaşıyorum. Maçın bu sahada oyanmasının mümkün olmayacağını düşündüm, Mancini ve hakemle paylaştım bunu. dinlemediler”dedi.

18 saat 35 dakika

10 Aralık Salı günü saat 21.45’te başlayan Galatasaray-Juventus müsabakası hava şartları nedeniyle ancak sembolik olarak ‘özel bir gün’ olarak görünen 11 Aralık’ta (11.12.13) saat 16.20’de sona erdi.

37375

Önceki gece başlayan müsabakada tribünler tamamen dolarken kar yağışı nedeniyle maçın düne sarkması bazı aksaklıkları beraberinde getirdi. Buna rağmen dün TT Arena tribünlerinde 37 bin 375 kişi vardı.