"En zor iş kalecinin"

"En zor iş kalecinin"
"En zor iş kalecinin"
Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin, saha içinde en zor işin kaleciye düştüğünü ifade etti.

İSTANBUL (AA) - Siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin eylül sayısında röportajı yer alan Tolga Zengin, takımda her hattın hatasını giderebilecek bir mevki bulunduğunu ancak en zor işin kaleciye düştüğünü kaydetti.

Beşiktaş'ta Fernandes paniği


Deneyimli kaleci, "Herkesin arkasını kapatan biri var. Forvetin orta saha, orta sahanın defans, defansın kaleci. Ama kalecinin arkasında sadece kale var. Dolayısıyla saha içindeki belki de en zor mevki. Ama o topu tuttuğun zamanki mutluluk da tarif edilemez" ifadelerini kullandı.

Yedek kaldığı dönemlerde özeleştiri yaparak eksiklerini gördüğünü anlatan Tolga, "Oynayan kalecileri izledim, sonra kendime baktım, bende ne eksik diye. Yüzleştim, hesaplaştım. Kendine yalan söyleyemez insan. Küsmemek lazım. Zaten futbol çok acımasızdır. 'Küstüm, oynamıyorum' mahalle maçlarında olur" diye konuştu.

Yaptığı işin takdir edilmesinin kendi açısından çok güzel olduğunu dile getiren Beşiktaşlı kaleci, "Futbol hayatı çok kısa ve bitince kimse kimseyi tanımaz. İstediğin topu çıkar, istediğin golü at, kimse hatırlamaz. İş, geride bıraktığın adamlığa, duruşuna bakıyor. Bunun takdir edilmesi benim açımdan çok güzel elbette" diye görüşlerini aktardı.

"Beşiktaş'ın geleceğinin teminatı"