'Endişeye hiç gerek yok'

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Letonya ile oynanan ilk maçta 18 kişilik kadroya almadığı Hakan Şükür'ü rövanşta ilk onbirde sahaya sürücek.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Letonya ile oynanan ilk maçta 18 kişilik kadroya almadığı Hakan Şükür'ü rövanşta ilk onbirde sahaya sürücek. Tecrübeli çalıştırıcı cezalı oyunculara rağmen Letonya'yı yenecek güçte olduklarını belirterek, "Buraya kadar geldik. Ne olursa olsun Portekiz'e gideceğiz. Endişeye gerek yok. Hatalarımızı gözden geçirerek gerekli önlemleri aldık" diye konuştu. Güneş'in Alpay ve Emre'nin
yokluğunda savunmaya takviye yapmak için bir oyuncuyu maç öncesinde kadroya alması bekleniyor.
Milli Takım Menajeri Can Çobanoğlu, Hakan Şükür ile ilgili iddiaları
'iftira' olarak yorumladı. Şükür'le ilgili yapılan yorumların takımı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Çobanoğlu şöyle konuştu: "Medyada bazı köşe yazarlarının iddia ettiği gibi durumlar yaşanmadı. Hakan Şükür milli takımın emektar oyuncularından biridir. Kritik Letonya maçı öncesinde gerginlik yaratmaya gerek yok." Çobanoğlu Letonya'ya üç alternatif krampon götürdüklerini belirterek, "Zeminin buzla kaplı olduğunu düşünerek oyuncularımız buzda kaymayan bir krampon giydi. Ancak maçın hakemi Vessiere, futbolcu sağlığını gerekçe göstererek bunları değiştirtti" şeklinde konuştu.
Milliler Letonya maçının hazırlıklarını İnönü Stadı'nda yaptığı idmanla sürdürdü. İki saat süren çalışmada teknik direktör Güneş maçın taktiği üzerinde durdu.
Erzik: İşimize bakalım
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Letonya maçının Fransız hakemi Gillis Vessiere ile ilgili kendine tepki gösterilmesine çok üzüldüğünü söyledi. Erzik, şimdi bu tartışmaları yapmanın hiçbir anlamı olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu: "Bunu tartışmak yerine Letonya'yı nasıl yeneriz konusu gündemde olmalıydı. İlk maçta iyi oynamadığımızı hepimiz biliyoruz. Futbolcuları gereksiz tartışmalarla meşgul etmeye gerek yok."
Erzik hakemin kötü bir yönetim sergilediğini vurgulayarak, "Ancak Letonya bizden çok iyi oynadı. Bu yenilgide hakemi sorumlu tutmak doğru bir yaklaşım değil. Mazeret üretmek yerine çözüm aramalıyız. UEFA'nın Letonya'yı Portekiz'de istediği iddialarına da katılmıyorum" diye konuştu. Letonya'daki maçta kendisine davet göndermeyen Futbol Federasyonu'na sitemde bulunan Erzik, sözlerini şöyle noktaladı: "Bana davet gelmedi, bu nedenle Riga'daki maça gidemedim. Protokol gereği davet edilmem gerekiyordu. Protokolü bilmiyorlarsa öğrensinler. Ama rövanş maçına davet etseler de etmeseler de gideceğim."