'Endülüslüler' duble sever

Avrupa'nın yeşil sahalarda ayakta kalan tek ülkesi İspanya da bir müddet futbola noktayı koyuyor. Yarın akşam Santiago Bernabeu'da 106. Kral Kupası'nın sahibi belli olacak. Sevilla-Getafe arasındaki finalde '1' ağır basmakta.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Avrupa'nın yeşil sahalarda ayakta kalan tek ülkesi İspanya da bir müddet futbola noktayı koyuyor. Yarın akşam Santiago Bernabeu'da 106. Kral Kupası'nın sahibi belli olacak. Sevilla-Getafe arasındaki finalde '1' ağır basmakta. Son iki UEFA Kupası şampiyonluğu alan Endülüslülere final tecrübesi yeterli olacaktır. Ayrıca Madrid takımı olan Getafe'de Bernd Schuster bu maçın ardından büyük ihtimalle 'şehir merkezi'ne gidecek. Real Madrid'de Fabio Capello'nun yerini almasına kesin gözle bakılan Schuster, futbolculuğu döneminde bu kupayı altı kez kazanmış. Bu kez aynı başarıyı yakalaması zor.


Büyütmek için tıklayınız
Hafta sonunun bir diğer finali Avrupa 21 Yaşaltı Şampiyona'sına ev sahipliği yapan Hollanda'da oynanacak. 'Yeniyetmeler'in bu zorlu sınavında Hollanda veya Sırbistan gülecek. Sırplar büyük sürpriz yaparak finale kadar geldiler. Lakin Hollanda turnuvanın en atak ve göze hoş gelen futbolunu oynadı. Ryan Babel ve Daniel de Ridder şimdiden geleceğin yıldızları olma yolunda büyük mesafe kaydetmiş durumda. Son şampiyon Portakal unvanını korur.
İstatistikli iki maçla bitireyim. Rusya Ligi'nde bu sezon ilginç sonuçlar alınıyor. CSKA Moskova'nın 13 maçta 18 puan kaybına rağmen lider olması bunun kanıtı. Son üç maçını da kazanan Amkar'ın FK Moskova'yı yenmesi sürpriz olmaz. Ev sahibi için 2.70 önemli bir oran. David Beckham'ı bekleyen Yeni Kıta'da heyecan sürüyor. MLS'in güçlü takımlarından DC United kötü bir başlangıcın ardından yolunu buldu. Ligin en zayıf halkası Salt Lake'i yenerler.