Enes Kanter için 70 milyon dolarlık teklif

Enes Kanter için 70 milyon dolarlık teklif
Enes Kanter için 70 milyon dolarlık teklif
A Milli Basketbol Takımının aday kadrosuna çağrılmayan NBA'daki temsilcimiz Enes Kanter'e Portland Trail Blazers, 4 yıl için 70.058 milyon dolarlık teklifte bulundu. 2.11'lik dev pivot 'Evet' derse yıllık 17.6 milyon dolarlık kazançla Türk spor tarihinin en fazla para kazanan oyuncusu unvanını elde edecek.

RADİKAL- Enes Kanter, NBA'de sergilediği başarılı performansla transfer döneminin en gözde isimlerinden birisi oldu. NBA'in Batı Konferansı takımlarından Portland Trail Blazers, A Milli Basketbol Takımı'mızın EuroBasket 2015 aday kadrosuna dahil edilmeyen 23 yaşındaki temsilcimize, 4 yıllığına 70.058 milyon dolarlık teklifte bulundu. 

Oklahoma City Thunder ile kontratı 'sınırlı serbest' durumda olan Enes Kanter, önce mevcut takımının 70.058 milyon dolarlık kontrata imza atıp atmayacağını bekleyecek. 72 saat içinde kararını verecek olan Thunder, Türk sporcuya 70.58 milyon dolar vermesi halinde 'sınırlı serbest' durumunda olan Enes kendi takımında oynamaya devam edecek. Kanter'in yeni kontratı kabul etmesi halinde yıllık, 17.645 milyon dolar alacak. 2.11'lik pivot öneriyi kabul ederse Türk spor tarihinin en fazla para kazanan oyuncusu olacak. Portland takımından aldığı teklifi değerlendiren ünlü sporcu, "NBA'deki ilk 4 yılımda maksimum kontrat teklifi almam ve bu listeye girmem ülkem adına gurur verici bir gelişmedir. Milletimizi ve değerlerimizi en iyi temsil edebileceğim ve en iyi hizmeti verebileceğim takım hangisiyse o olsun" şeklinde konuştu. 

Play-off sahnesinde 3 Türk oyuncu


'MAKSİMUM KONTRAT TEKLİFİ YAPILDI'

Enes Kanter ile Thunder yönetiminin 3-4 yıllık maksimum kontrat (maaş bütçesinin yüzde 25'ine denk gelen, yıllık 17.645 milyon dolar) üzerinden görüşmeye devam edecek. NBA'in belirlediği verilere göre Kanter, alabileceği en yüksek kontrat teklifini almış oldu. Bu teklifle Kanter'in NBA'de en çok kazanan Türk sporcu unvanını kazanacağı belirtildi. Kanter'in bu denli yüksek bir kontrat almasının nedeni olarak ise hem 23 yaşla en genç ve en potansiyelli pivotlardan biri olması hem de serbest kalacak 4-5 üst düzey pivot arasında yer alması olarak gösteriliyor.

EuroBasket 2015'te A Milli Basketbol Takımı'mızın aday kadrosuna alınmayan Enes Kanter, son transfer teklifiyle NBA'de en prestijli oyuncular arasına girmeyi başardı. Ay-Yıldızlıların Başantrenörü Ergin Ataman'ın geçen hafta açıkladığı 20 kişilik listede Enes'e yer vermemişti. 
Enes Kanter, geçen sezon NBA'de Thunder formasıyla çıktığı 26 maçta 18.7 sayı, 11 ribaund ortalamaları tutturmuştu.

(CİHAN)


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  NBA

  ,

  Aday

  ,

  ENES

  ,

  spor

  ,

  Ergin Ataman

  ,

  Para

  ,

  Ünlü

  ,

  sezon

  ,

  batı

  ,

  genç

  ,

  2015