Enes Kanter, Milli Takım'a dönüyor

Enes Kanter, Milli Takım'a dönüyor
Enes Kanter, Milli Takım'a dönüyor
NBA'de Oklahoma City Thunder forması giyen Tük basketbolcu Enes Kanter, Eylül ayında yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım'da olacağını açıkladı.

İZMİR - İzmir'deki Gediz Üniversitesi, Türk basketbolunun yıldızlarından Enes Kanter'i ağırladı. Kariyerini NBA takımlarından Oklahoma City Thunder'da devam ettiren 25 yaşındaki milli sporcu, Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Gediz Üniversitesi'nde, Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile görüştü ve tesisleri gezdi. Öğrencilerle ve altyapıdaki basketbolcularla sohbet eden başarılı oyuncu, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kendisini örnek alan genç sporculara Van'dan NBA'ye uzanan öyküsünü, imkansız gibi görüneni nasıl başardığını anlatan Kanter, "Basketbola Van'da imkansızlıklar içinde başladığımda hedefim NBA'di. 'Bir gün mutlaka NBA'de oynayacağım' diyordum. Bu hedefimi o zaman birine söyleseydim, bana gülerdi, 'Sen kim, NBA kim' derdi. Annem bile inanmamış, 'Otur dersine çalış' demişti. Önemli olan etraftakilerin ne dediği değil, kendinizin ne istediği. Eğer kendinize inanıyorsanız ve bu uğurda çok çalışıyorsanız kimse sizi yolunuzdan alamaz. Siz de kendinize güvenin ve başarın. Özgüvenin çok önemli olduğunu unutmayın. Ben inandığım yolda gidip hayal ettiğim yere ulaştım, siz de yapabilirsiniz. Üstelik daha şanslısınız, çok güzel imkanlara sahipsiniz" dedi.

MİLLİ TAKIM'A GERİ DÖNÜYOR

Yıldız basketbolcu, Eylül ayında yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım formasıyla sahalara döneceğini belirterek, "Sol dizimden olduğum ameliyat sonrasında tedavim devam ediyor. Önümüzdeki günlerde idmanlara başlayacağım, bir aksilik olmazsa da Ağustos ayında Milli Takım'a katılacağım ve şampiyonada oynayacağım. Ardından da NBA'de sezon açılacak" dedi. (DHA)