Enes Kanter, Milli Takım'a neden alınmadığını açıkladı!

Enes Kanter, Milli Takım'a neden alınmadığını açıkladı!
Enes Kanter, Milli Takım'a neden alınmadığını açıkladı!
Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman tarafından özür dilemediği için aday kadroya çağrılmadığı açıklanan Enes Kanter, 12 Dev Adam'dan biri olmaması hakkında çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Yıldız oyuncunun sosyal medyadan yaptığı paylaşım şaşkınlık yarattı.

RADİKAL - NBA'de Oklahoma City Thunder ile sözleşme yenileyen Enes Kanter, bu kez performansıyla değil,  Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, TBF eski başkanı Turgay Demirel, eski milli basketbolcular Hidayet Türkoğlu ve Mirsad Türkcan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf ile gündem oldu.

Milli Takım'adavet almayan Kanter, söz konusu fotoğrafı, "Ey Türk Milleti: Alın size neden Milli Takıma seçilmediğimin tescilli, somut bir belgesi. Yazık! Allah Islah etsin" mesajı ile  twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Başantrenör Ergin Ataman, kadro tercihine ilişkin, "Bütün iyi niyetli çabalarıma rağmen Enes'ten bir cevap alamadım. Birkaç kez görüşmeye davet ettim ama bir türlü buluşamadık" ifadelerini kullanmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/139691313969132

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ATAMAN'I ATARLAR! - Ali Karatay

  Yalan söylüyor, hiçbir teknik adam birkaç gün ulaşamadı diye ülkenin en değerli basketçisini milli takım dışında bırakmaz. Yalan söylemeye ihtiyaç duyması, sorunun spor dışı bir kaynağının olduğunu ortaya koyuyor zaten. Sporcusunu tokatlıyor, konuk takım taraftarlarına sövüyor, ülkenin en iyi basketbolcusunu siyasilere yediriyor... Kim var bu adamın arkasında? Bunları yapacak cesareti kendisinde nasıl buluyor ve nasıl hâlâ o koltukta oturabiliyor?

  Yazık! - user433512

  Bu sporcu delikanlı son bir kaç yıldır,Türkiye'nin çıkardığı en iyi basketbolcu ve şu günlerde NBA'de formunun zirvesinde.Sadece bir " özür dilememe" gibi bir sebeple Milli Takım'a çağrılmadıysa yazık! Suçu ve kabahati neymiş bu genç adamın? Bir ahlaksızlığı mı tesbit edilmiş?Yetkili ve etkililerden,bir basketbolsever yurttaş olarak açıklama beklemenin hakkım olduğunu düşünüyorum.