Enes Kanter, Milli Takım'a neden alınmadığını açıkladı!

Enes Kanter, Milli Takım'a neden alınmadığını açıkladı!
Enes Kanter, Milli Takım'a neden alınmadığını açıkladı!
Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman tarafından özür dilemediği için aday kadroya çağrılmadığı açıklanan Enes Kanter, 12 Dev Adam'dan biri olmaması hakkında çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Yıldız oyuncunun sosyal medyadan yaptığı paylaşım şaşkınlık yarattı.

RADİKAL - NBA'de Oklahoma City Thunder ile sözleşme yenileyen Enes Kanter, bu kez performansıyla değil,  Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, TBF eski başkanı Turgay Demirel, eski milli basketbolcular Hidayet Türkoğlu ve Mirsad Türkcan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf ile gündem oldu.

Milli Takım'adavet almayan Kanter, söz konusu fotoğrafı, "Ey Türk Milleti: Alın size neden Milli Takıma seçilmediğimin tescilli, somut bir belgesi. Yazık! Allah Islah etsin" mesajı ile  twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Başantrenör Ergin Ataman, kadro tercihine ilişkin, "Bütün iyi niyetli çabalarıma rağmen Enes'ten bir cevap alamadım. Birkaç kez görüşmeye davet ettim ama bir türlü buluşamadık" ifadelerini kullanmıştı.