Enes Kanter'den kötü haber

Enes Kanter'den kötü haber
Enes Kanter'den kötü haber
NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Enes Kanter, dizinden ameliyat olması nedeniyle 30 Ağustos'ta başlayacak 2014 FIBA Dünya Kupası'nda Milli Takım'da oynamasının zor olduğunu açıkladı.

ANKARA - Enes Kanter, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 30 Ağustos-14 Eylül tarihlerinde İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Kupası'nda milli formayı giymesinin çok düşük bir ihtimal olduğunu belirtti.

Kanter, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Dizimden ameliyat oluyorum. Doktorlar, iyileşme sürecinin yaz boyunca sürebileceğini açıkladı. NBA'de yeni sezona hazır olacağımı ümit ediyorum. Daha önemlisi bu yıl sabırsıklıkla beklediğim FIBA Dünya Kupası'nda güzel ülkemiz Türkiye 'yi temsil etme şansımın riske girmesi. Bu büyük riske rağmen iyileşmem durumunda tekrardan gururla milli fomayı giyip takıma az da olsa katkıda bulunabilmeyi ve milletime hizmet edebilmeyi ümit ediyorum. Herkesin dualarını bekliyorum."

NBA'deki 3. yılını dolduran 22 yaşındaki Kanter, 2013-2014 sezonunu 12,3 sayı ve 7,5 ribaunt ortalamalarıyla tamamlamıştı. (AA)