Enes Kanter'in sağlık durumu

Enes Kanter'in sağlık durumu
Enes Kanter'in sağlık durumu
2014 FIBA Dünya Kupası'na hazırlanan A Milli Basketbol Takımı'nın doktoru Tahsin Beyzadeoğlu, sakatlığı nedeniyle henüz milli takıma dahil olamayan Enes Kanter'in ağustos ayının ilk haftasında takıma katılabileceğini söyledi.

İSTANBUL - Enes Kanter'in durumuyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) sitesine açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu,  genç oyuncunun ameliyatı konusunda gerekli bilgileri operasyonu yapan doktordan aldıklarını belirtti.

Daha önce operasyonun niteliği konusunda net bilgi sahibi olmadıklarını kaydeden Beyzadeoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Sadece menajeri ve ailesinden, menisküs tamiri yapıldığını öğrenmiştik. Ancak elimize ulaşmış bir rapor yoktu. Menajerinden ameliyatı yapan doktorun ismini öğrendikten sonra, 25 Temmuz Cuma akşamı ameliyatı yapan doktorla bizzat telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Kendisinden Enes'in dizindeki kronik problemden kaynaklanan menisküs yırtığının 1 ay önce ameliyat edildiğini öğrendik. Ameliyatta bir tamir işleminin yapılmadığını, sadece dış menisküse hafif bir tıraşlama yapıldığını; bunun dışında diğer bir problemi olan 'kuadriseps tendinit' problemi için de enjeksiyon yapıldığı bilgisini aldım."

Milli oyuncunun şu anda koşulara devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Beyzadeoğlu, şunları kaydetti:
"Edindiğimiz bilgilere göre şu anda Enes, Chicago'da koşularını yapıyor ve fizyoterapistiyle birlikte çalışıyor. Bu konuda başantrenör Ergin Ataman'ı da bilgilendirdim. Kendisi de Enes'in durumundaki gelişmeden memnuniyetini ifade etti. Ameliyattan sonra geride kalan süreci de değerlendirirsek, Enes'in yaklaşık olarak ağustos ayının ilk haftasında, halen bir üyesi olduğu A Milli Erkek Takım aday kadrosuna dönebileceğini düşünüyorum." (AA)