Enes Ünal, Manchester City'de

Enes Ünal, Manchester City'de
Enes Ünal, Manchester City'de
Bursaspor, 18 yaşındaki forvet Enes Ünal'ın transferi konusunda Premier Ligi takımlarından Manchester City ile anlaşmaya vardı. İmzaya kalan transfer hem kulübün resmi internet sitesinde hem de Başkan Recep Bölükbaşı tarafından açıklandı.

RADİKAL - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu sırasında Lig TV canlı yayınına katılan Recep Bölükbaşı, "Fernandao'yu satmak istemezdim ama sözleşmesinde madde vardı. Onu kullandılar. 'Satmayacağız' diyoruz ama önemli olan oyuncunun kalıp kalmak istememesi. Şener Özbayraklı kalmak istemedi. Serdar Aziz ile Volkan Şen kesinlikle Bursaspor'da kalacak. Enes Ünal için Manchester City'den teklif geldi. Büyük ihtimalle City'e transfer olacak. 'Gitti' diyebiliriz" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe, Fernandao'yu açıkladı

Bu açıklamadan kısa süre sonra yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "İngiltere’nin Manchester City kulübü ile profesyonel futbolcumuz Enes Ünal’ın transferi konusunda yapılan görüşmeler sonucunda prensip anlaşmasına varılmıştır. Enes Ünal önümüzdeki günlerde sağlık kontrolleri için İngiltere’ye gidecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

ENES ÜNAL KİMDİR?

Doğum tarihi: 1997
Doğum yeri: Bursa
Boy: 1.85 metre
Mevkii: Forvet
Oynadığı takım: Bursaspor
Bu sezonki performansı: 31 maç (1 gol, 2 asist)

Şener Özbayraklı resmen Fenerbahçe'de