Engin Baytar'den Melo tepkisi

Engin Baytar'den Melo tepkisi
Engin Baytar'den Melo tepkisi
Çaykur Rizespor'un devre arasında Galatasaray'dan kiraladığı Engin Baytar, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yaşananları değerlendirdi.

RİZE - Engin Baytar, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde antrenman öncesi gazetecilerin geçen hafta sonu oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisine yönelik sorularını yanıtladı.

Derbiye hiç yakışmayan görüntüler yaşandığını belirten Baytar, "Melo'nun yaptığı yanlış. Emre'nin pozisyonunda kendisi de olabilirdi. Bu açıdan verdiği tepki doğru değil. Aynısı kendine yapıldığında nasıl tepki verirdi? Melo, Galatasaray'ın elinden savunma hakkını aldı. Önümüzdeki sezon derbi oynandığında aynısını Fenerbahçe yaparsa Galatasaray'ın bir şey söyleme hakkı kalmayacak. Hiç hoş değil. Çirkin bir hareket. Hiç yapılmaması gereken hareketler yaptı" dedi.

"SELÇUK'UN YAŞADIKLARINI İZLERKEN GÖZLERİM DOLDU"

Galatasaray taraftarının Selçuk İnan'a yaptığına çok üzüldüğünü ifade eden Engin Baytar, şunları söyledi:
"Selçuk dışarı çıkarken protesto etmelerine bir anlam veremedim, üzüldüm. Maçı televizyonda izlerken kendimi zor tuttum. Gözlerim doldu, ama olayın başlangıcı var. Selçuk maçta topa vurduğu zaman bazı takım arkadaşlarının verdiği tepkiden dolayı taraftarın protestosuna uğrayıp yuhalandı. Takım arkadaşları Selçuk'u taraftarın önüne attı. Bunun da olmaması gerekirdi. Takım arkadaşını satmak hoş bir şey değil. Buna da, ismi ne olursa olsun kimsenin hakkı yok. Selçuk Türkiye 'nin bana göre en iyi orta saha oyuncusu. Çünkü Galatasaray'ın son iki şampiyonluğunda Selçuk neler yaptığını herkese gösterdi. Selçuk'un performansının düştüğü gözüküyor ama neden düştüğünü herkes kendine bir sorsun. Selcuk'un performansı kendisinden dolayı mı yoksa yanındaki futbolcular ile az top alış verişi yaptığı için mi düştü? İyi frikik golleri atan Selçuk, 2-3 maçta bir kez topun başına geçiyor. Bunlar sorulması gereken şeylerdir."

"FATİH TERİM İLE MANCİNİ'Yİ KIYASLAMAYA GEREK YOK"

Bir oyuncunun sorumluluğu elinden alındığı ve yanındaki futbolcularla az top alışverişi yapıldığı zaman performansının düşebileceğine dikkati çeken Baytar, "Bunları iyi analiz etmek lazım. Fatih Terim döneminde Galatasaray'da hiç sorun yoktu. Her şey dört dörtlüktü. Ama şimdi Galatasaray'ın kimyası bozuldu, iskeleti ile çok oynandı. Sorunlar daha çok arttı. Terim döneminde hiç bir sıkıntı yok. Şimdi aynı kadro ile sıkıntılar büyüdü. Şampiyonluğa oynadığınız zaman 'adayız' diyorlar. Uzaklaştığında ise çıkıp, 'Bu takımı ben kurmadım' diyor. Ben de o zaman şunu sorarım; Devre arasındaki transferleri Galatasaray'ın hocası mı yaptı yoksa kendiliğinden mi geldi bunlar? İnsan takım şampiyonluğa giderken, 'Bu benim takımım' diyor, uzaklaştığında ise, 'Bu benim takımım değil' diyorsa o zaman zaten Fatih Terim ile şu anki hocayı kıyaslamaya zaten gerek yok" ifadelerini kullandı. MUHAMMET KAÇAR (DHA)