Engin uyarıldı ağız değiştirdi

Beşiktaş Menajeri Sinan Engin'in, İlhan Mansız'ın doktorlarından gelen raporların olumsuz olduğunu ve yıldız oyuncunun futbol hayatının büyük olasılıkla bittiğini söylemesi...
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

BUSAN - Beşiktaş Menajeri Sinan Engin'in, İlhan Mansız'ın doktorlarından gelen raporların olumsuz olduğunu ve yıldız oyuncunun futbol hayatının büyük olasılıkla bittiğini söylemesi, Siyah-Beyazlı camiada büyük tepki yarattı. Yönetim tarafından uyarılan Engin, bu kez de, İlhan'ın önümüzdeki hafta idmanlara çıkacağını açıkladı. Golcü oyuncunun durumu, Kore'de de günün konusuydu. Mircea Lucescu, İlhan'ın durumunun bugün kesinlik kazanacağını vurgularken, "Pazartesi günü test amaçlı düz koşular yapacak. Benim için en iyi transfer onun dönüşü olur. Ancak bunu söylemek için beklemek zorundayız" açıklamasında bulundu.
Ameliyat döneminde İlhan'ın eleştirdiği Prof. Aziz Alturfan, "Uzman olduğum bir konuda futbolcuyu muhatap alarak, onun sözlerine yanıt vermem. Ameliyat sonrasını iyi geçirmedi. Kendine kötülük edip başkasını suçladı. Gerçeği, hep birlikte göreceğiz" derken; Siyah-Beyazlı kulübün yöneticilerinden Dr. Mete Düren ise "İlhan bilgimiz dahilinde çalışıyor. Birkaç hafta içinde antrenmanlara başlayacak" diye konuştu.
Daniel Amokachi örneği
İlhan'ın durumu, akıllara Nijeryalı yıldız Daniel Amokachi'yi getirdi. Başarılı futbolcu 1998 yılında Fransa'da benzer bir operasyon geçirmiş, tedavi sürecini aksattığı için futbol hayatı sona ermişti. Amokachi, Dünya Kupası elemeleri için bulunduğu Fransa'da ameliyat olmuş, tedavisi için İstanbul'a gelmek yerine eşinin ülkesine gitmişti. İki ay sonra geldiğinde ise ayağı tıpkı İlhan gibi şişmiş, yapılan tedavilere ve ameliyatlara rağmen sakatlığından kurtulamamış ve futbol serüveni son bulmuştu.