Engin yuvayı terk edemedi

Beşiktaş menaceri Sinan Engin, az daha Ankaragücü teknik direktörlüğüne getiriliyordu. Rumen Mihai Stoichita ile yollarını ayıran başkent ekibinin başkanı Cemal Aydın, aynı zamanda çok iyi dostu olan Beşiktaş menaceri Sinan Engin'e "Gel, takımın başına geç" teklifinde bulundu.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş menaceri Sinan Engin, az daha Ankaragücü teknik direktörlüğüne getiriliyordu. Rumen Mihai Stoichita ile yollarını ayıran başkent ekibinin başkanı Cemal Aydın, aynı zamanda çok iyi dostu olan Beşiktaş menaceri Sinan Engin'e "Gel, takımın başına geç" teklifinde bulundu. Engin de, "Başkan, artık ben de sahaya inme zamanını geldiğini düşünüyorum. Milli Takım'dan sonra Scala, Daum, Lucescu gibi hocalarla çalıştım. Tecrübe ise tecrübe, bilgi ise bilgi herşeye sahibim. Ancak Beşiktaş'ı bu durumda bırakıp ayrılmam doğru olmaz" karşılığını verdi. Bunun üzerine Aydın "O zaman yeni sezon öncesi kimseye söz verme, takımı sana emanet edeceğim" dedi. Bu durumda önümüzdeki sezon Engin'i kulübede, Sarı-Lacivertli renklerle görmemiz sürpriz olmayacak.
Öte yandan 7 Ocak Salı günü başlayacak 2. yarı hazırlıkları öncesi futbolcular efor ve dayanıklılık testlerinden geçmeye devam ediyor. İstanbul Memorial Hastanesi'nde gerçekleştirilen testlere dün de Yasin Sülün, Ali Eren Beşerler, Ahmet Yıldırım ve Tamer Tuna katıldı. Kulüp doktoru Ayhan Optur, futbolculara uygulanacak testleri ilerleyen günlerde de sürdüreceklerini söyledi. Optur, testler sonucunda teknik heyete futbolcuların durumuyla ilgili rapor sunacağını ve antrenman programlarının, testlerde çıkan sonuçlara göre planlanacağını kaydetti.