ENKA'dan atletizm atağı

Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Atletizm Şampiyonası, cumartesi günü yapılacak. Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek yarışlar, ENKA Kulübü Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilecek.

İSTANBUL - Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Atletizm Şampiyonası, cumartesi günü yapılacak. Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek yarışlar, ENKA Kulübü Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilecek. Organizasyona erkekler ve bayanlarda Türkiye'nin yanısıra Fransa, İspanya, Danimarka, Estonya, Yunanistan'dan 300 sporcu katılacak. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, şampiyonanın kendileri açısından başarılı geçeceğini söyledi. Yurdadön, yaptığı açıklamada, "Atletizme can veren bu kulübümüze de yarışlarda başarılar diliyorum. Bu organizasyonla büyük şampiyonalar için temel altyapımızı hazırlamış olacağız. Burada göreceğimiz eksiklerimizi tamamlayıp, daha büyük organizasyonlara evsahipliği yapacağız" diye konuştu.
ENKA Kulübü Başkanı Alparslan Tansuğ ise kulübün kuruluşunun 20. yılını kutladıkları dönemde büyük bir organizasyona evsahipliği yapacaklarını dile getirdi. Tansuğ, kulüp olarak amaçlarının yeni Süreyya ve Elvanlar yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, "Bu organizasyon 1979 yılından beri düzenlenmekte. Atletizm Federasyonu'nun desteğiyle bu yıl biz bunu gerçekleştireceğiz" dedi.
Dünya Atletizm Finali'nde 5 bin metrede birinci olan ve ENKA Kulübü forması giyen Elvan Abeylegesse de yaşı gereği bu yarışlarda yer alamadığını, organizasyonda mücadele edecek sporculara başarılar dilediğini söyledi. (Spor Servisi)