Enke bugün imza atıyor

Rüştü'yü Barcelona'ya kaptıran Fenerbahçe'nin yeni kalecisi Barcelonalı Robert Enke İstanbul'a geldi. İspanya'nın Barcelona takımından bir yıllığına transfer edilen Alman file bekçisini Atatürk Havalimanı'nda dış ilişkiler koordinatörü Turgut Acar karşıladı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Rüştü'yü Barcelona'ya kaptıran Fenerbahçe'nin yeni kalecisi Barcelonalı Robert Enke İstanbul'a geldi. İspanya'nın Barcelona takımından bir yıllığına transfer edilen Alman file bekçisini Atatürk Havalimanı'nda dış ilişkiler koordinatörü Turgut Acar karşıladı. Robert Enke, İstanbul'a gelişini takip eden gazetecilere teşekkür ederek, "Hiçbir yerde bu şekilde karşılanmamıştım, çok etkilendim" dedi. Yeni sezonda Fenerbahçe forması giyecek olmaktan dolayı gurur duyduğunu anlatan Enke, "Ümit ediyorum ki Fenerbahçe'de hep beraber büyük başarılara imza atacağız" açıklamasını yaptı. Enke bugün kulüp binasında Fenerbahçe ile resmi sözleşme imzalayacak. 26 yaşında ve 1.86 metre boyundaki Enke, Barcelona'dan önce ise Benfica ve Mönchengladbach takımlarında görev yapmıştı.
Fenerbahçe Sao Paola'nun savunma futbolcusu Alex'i 4 Ağustos'a kadar İstanbul'a getirecek. Yönetim, Brezilyalı futbolcuyu İstanbulspor'la oynanacak Süper Lig'in ilk maçına kadar yetiştirmeyi planlıyor. Gereken teminatlar yerine getirilirken, kulübüyle ön protokol imzalandı. Yönetici Hakan Bilal Kutlualp bu hafta içinde Brezilya'ya giderek, transferi bitirecek.
Fabiano için yeni atak
Sarı-Lacivertliler, forvet Fabiano için yeni teklif yaptı ve 10 milyon dolarlık bonservis ücretinin yarısını peşin vereceğini, kalan kısmının ise taksitlendirileceğini iletti. Hafta içinde Alex için Brezilya'ya gidecek olan Kutlualp, bu transferi de noktalayacak. Brezilyalı Ligi'nde gol kralı olan Fabiano daha önce, Fenerbahçe'nin teklifine sıcak baktığını açıklamıştı.