'Enke doğru tercih değil'

Fenerbahçe'nin eski kaleci antrenörü Nurettin Yıldız, Alman kaleci Enke'nin yanlış bir tercih olduğunu ileri sürdü. Yıldız, kulübün Volkan ve Recep'e sahip çıkması gerektiğine işaret ederek, "Enke, şu anda tam bir soru işareti.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin eski kaleci antrenörü Nurettin Yıldız, Alman kaleci Enke'nin yanlış bir tercih olduğunu ileri sürdü. Yıldız, kulübün Volkan ve Recep'e sahip çıkması gerektiğine işaret ederek, "Enke, şu anda tam bir soru işareti. Daha önceki kariyeri de çok yeterli değil. Üstelik geçen sezon fazla forma şansı da bulamadı. Onun transferi Volkan ve Recep'in morallerini bozdu. Halbuki bu genç kaleciler iyi maçlar çıkardı. Özellikle Recep kendini çok geliştirdi. İkisi de Rüştü'den çok şey öğrendiler" diye konuştu. Alman eldiven ise Rüştü'nün yerini dolduracağını ve Daum'u hayal kırıklığına uğratmayacağını savundu. Enke, "Volkan ve Recep'in hırslı çalışmalarından çok etkilendim. Aramızda rakebet mutlaka olacak. Kısa süre içinde takıma uyum sağlayacağımı düşünüyorum" ifadesini kullandı.
40 milyon dolar iddiası
Divan kurulu toplantısında ortaya çıkan, tüzüğe aykırı büfe ihalesi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren başkan Aziz Yıldırım'ın başı şimdi de 40 milyon dolar usulsüz kredi nedeniyle derde girdi. Kadıköy Grubu Başkanı Kazım Bayülgen, iddiayı doğrulayarak, "Eğer doğruysa bu iş mahkemelik olur. 1907 Derneği'nin usulsüz kredi kullanımıyla ilgili vereceği bilgi ve belgeler doğrultusunda konuyu değerlendireceğiz. Kulübün sosyal tesisleri kiraya verilemez. Tüzüğe göre ya vakıf işletir ya da işleten firma kulübün ortağı olur. Ekim'deki toplantıda konu değerlendirilecek. Ayrıca Eylül ayının sonuna kadar başkan adayları konusunda görüşmelerimiz sürecek" dedi.
River Plate, Ariel Ortega'yı transfer ettiğini Arjantin Futbol Federasyonu'na bildirdi. Konuya ilişkin olarak Ortega'nın menajeri Caliendo, "FIFA'dan geçici lisans aldık. FIFA bize Ortega'nın Fenerbahçe ile olan sorununu çözene dek, geçici lisansla oynabileceğini bildirdi" açıklamasında bulundu. Bu akşam Kocaelispor ile bir hazırlık maçı oynayacak olan Sarı-Lacivertliler, taktik ağırlıklı bir idman yaptı. İdman sırasında başına top çarpan Recep kısa süreli sakatlık geçirdi. Saat 20.00'de başlayacak Kocaelispor maçı Show TV'den naklen yayınlanacak .