Erciyesspor sevinçli ama temkinli de...

İlk kez çıktığı Avrupa arenasında, İsrail'in Maccabi Tel Aviv ekibiyle deplasmanda 1-1 kalarak, UEFA Kupası'nda birinci tura çıkma yolunda büyük avantaj elde eden Erciyesspor hem sevinçli hem de temkinli.

KAYSERİ - İlk kez çıktığı Avrupa arenasında, İsrail'in Maccabi Tel Aviv ekibiyle deplasmanda 1-1 kalarak, UEFA Kupası'nda birinci tura çıkma yolunda büyük avantaj elde eden Erciyesspor hem sevinçli hem de temkinli. Teknik direktör Mehmet Bulut, "Avantaj elde ettik ama turu garantilemedik. İşi daha sıkı tutup rövanşa hazırlanmalıyız" dedi.
Tel Aviv deplasmanına gollü beraberlik düşüncesiyle gittiklerini ve oyun planını gol atmak üzere kurduklarını vurgulayan Mehmet Bulut, maçta iyi mücadele ettiklerini, ikinci yarıda ortaya koydukları futbolun da sevindirici olduğunu söyledi. Futbolcularının olağanüstü bir mücadele örneği sunduklarını da belirten Bulut, şöyle devam etti: "Maçtan önce futbolun doğrularını yapıp kendi futbolumuzu sahaya yansıttığımız takdirde başarılı olacağımızı söylemiştim. Ancak İlhan'la golü erken bulduk ve skoru koruma gayretine girince telaşa kapıldık. İlk yarıda iyi oynayamadık. Ama ikincinci yarıda oyunun insiyatifi tamamen bizim elimize geçti. Son 15 dakikada net pozisyonlar bulduk. Sahadan farklı galibiyetle de ayrılabilirdik. Bu beraberlikle ikinci maç için avantaj elde ettik. Şimdi bu maçı unutup rövanşı düşünmek zorundayız. 30 Ağustos'ta daha iyi mücadele edip taraftarımızın da desteğiyle turu geçen taraf olmak istiyoruz."
Tur için açık çek
Dün sabaha karşı Kayseri'ye dönen Mavi-Siyahlı takıma bir gün izin verildi. Kurtarışlarıyla maçın yıldızı olan kaleci Yusuf, havalimanında yaptığı açıklamada, "Türk futbolunu en iyi şekilde temsil ettiğimiz için mutluyuz, gururluyuz. İsrail'de ayakta alkışlanmamızı herkesin görmesini isterdim. Kayseri'ye güzel bir sonuçla döndük. Önemli olan bu güzelliğin devamını getirmekte. Rövanşta istediğimiz sonucu alıp, tüm Türkiye'ye tur sevincini yaşatacağız" dedi. Aydın ve kaptan İlhan ise maçın zor geçeceğini bildiklerini, iyi mücadele ettiklerini ve sahadan istedikleri sonuçla ayrıldıklarını söyledi, Kulüp Başkanı Enver Kemaloğlu ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık, daha önce 30 bin YTL olarak saptanan tur primini futbolculara bırakarak, "Turu geçin primi siz belirleyin" diye konuştu.