Erciyesspor'da '6 hakem' tepkisi

Erciyesspor'da '6 hakem' tepkisi
Erciyesspor'da '6 hakem' tepkisi
Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, 6 hakem uygulamasının müsabakalarda sorumluluk karmaşası yarattığını belirtti.

KAYSERİ (DHA) - Başkan Ziya Eren, yaptığı yazılı açıklamada, "Anlık karar verebilmek için bir çok yanlışın yapılabildiği hakemlik müessesine saygı duyuyoruz. Ancak günümüze gelindiğinde hataların azaltılabilmesi için 6'ya çıkartılan hakem sayısı, müsabakalarda sorumluluk kargaşasımı yaratıyor? Herkes suçu birbirine mi atıyor? Kulüp olarak konunun yetkililer tarafından daha detaylı incelenmesini arzu ediyoruz. Hakem hataları neticesinde kaybedilen puanların, hakemlere verilen dinlendirme cezası ile çözümlenemeyeceğini, telafi edilemeyeceğini ve de ilerleyen süreçte bir çok haksız ve olumsuz neticeler doğuracağını şimdiden belirtiriz. Kayseri Erciyesspor Kulübü olarak tek emelimiz ve arzumuzun emeğe saygı olduğunu bildirir, herkesi daha dikkatli davranmaya davet ederiz" ifadelerini kullandı.

Kayseri Erciyesspor, Pazartesi akşamı oynanan Kayserispor karşılaşmasında maçın orta hakem Abdullah Yılmaz'ın bariz bir penaltılarını vermediğini öne sürmüştü.