Erciyesspor'dan Engin Baytar açıklaması

Erciyesspor'dan Engin Baytar açıklaması
Erciyesspor'dan Engin Baytar açıklaması
Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, devre arasında Galatasaray oyuncusu Engin Baytar'ı transfer edecekleri iddiasına yanıt verdi.

Ziya Erden, Kadir Has Stadı'nda konuk ettikleri Kasımpaşa karşısında alınan 5-2'lik yenilgi ve ilk yarıdaki bazı gelişmeleri hazmedemediğini belirtti.

"KİMSENİN KAPRİSİNİ ÇEKEMEYİZ"

Başkan Ziya Eren, ilk olarak şunları söyledi:
"Süper Lig'in ilk yarısında beklediğimizi alamadığımız ortada. O nedenle, hangi futbolcumuz gitmek istiyorsa, yerli veya yabancı fark etmez, kapımız sonuna kadar açık. Bize formasını sonuna kadar ıslatacak, yüreğini ortaya koyacak oyuncular lazım. Kimsenin kaprisini çekemeyiz. Devre arası geldi, ara transfer başlıyor"

"ENGİN BAYTAR YOK, TRANSFER VAR"

Başkan Eren, Galatasaray 'da kadro dışı olan Engin Baytar'ı transfer edeceklerine ilişkin haberler hakkında, "Bu kulüpte başkan olduğum sürece böyle bir transfer söz konusu olamaz. Bazı işgüzar menajerler kendi kendilerine gündem yaratıp, oyuncularına kulüp arıyor. Gündemde Engin Baytar yok. Teknik direktörümüz Uğur Tütüneker ile görüştük. Ara transferde 2 kanat oyuncusu, 1 stoper, 1 orta saha oyuncusu alacağız" şeklinde konuştu.

UĞUR TÜTÜNEKER'E DESTEK

Uğur Tütüneter'in Kasımpaşa maçının bitiminde, "Teknik kadro olarak biz dahil şapkamızı önümüze koyup, değerlendirme yapacağız. Yönetimle de bu konuyu görüşeceğiz" sözlerinin istifayı çağrıştırmadığını belirten Ziya Eren, bu konuda şunları söyledi:
"Uğur Tütüneker, çok iyi niyetli. Şanssız bir dönemde göreve geldi. Zira, İlhan Parlak ile Mangane ameliyat oldu. John Boye, Afrika Kupası için milli takıma gitti. İbricic sakatlığı nedeniyle tedavi olmak üzere ülkesinde. Cem Can, sakatlıktan yeni çıktı. Cenk Ahmet ise Kasımpaşa maçında ısınırken, sakatlığı nüksettiği için son anda kadrodan çıkarıldı. Özellikle defansta sahaya çıkartacağı oyuncu konusunda çok zorlandı"