Erdemir'in umudu Tekel

Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nde sezonu
üçüncü sırada tamamlayan Erdemirspor, özelleştirilmesi gündemde olan Birinci Lig takımlarından Tekel'in ligde çekilme kararı alması halinde terfi edecek.

ZONGULDAK - Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nde sezonu
üçüncü sırada tamamlayan Erdemirspor, özelleştirilmesi gündemde olan Birinci Lig takımlarından Tekel'in ligde çekilme kararı alması halinde terfi edecek. Tofaş ve Troy Pilsner ilk iki sırayı alarak 1. Lig'e yükselmişti. Erdemirspor Antrenörü Ayhan Kalyoncu, Tekel'in vereceği kararı heyecanla beklediklerini belirterek, "Geçen sezon güçlü takımlar arasında hiç yabancı oyuncu bulunmayan ekibimiz Tofaş ve Troy Pilsner'in ardından ligi üçüncü sırada bitirdi. Tekel'in özelleştirilmesi gündemde. Umarım ligden çekilme kararı alırlar. Eğer beklediğimiz gibi
olursa tarihimizde ilk kez Birinci Lig'de mücadele edeceğiz. Teknik heyet, yönetim ve oyuncularım bunun heyecanını yaşıyor. Genç ve iyi bir takımız. 1. Lig'de başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Terfi etmemiz durumda yeni sezonda kadromuzu güçlendirmeyi planlıyoruz. Umarım istediğimiz olur" diye konuştu. Hükümetin özelliştirme programı çerçevesinde Tekel'in satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. (Spor Servisi)