Erdenay'dan Polonya maçı vurgusu

Erdenay'dan Polonya maçı vurgusu
Erdenay'dan Polonya maçı vurgusu
A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Polonya ile yarın yapacakları hazırlık karşılaşmasının önemli olduğunu söyledi.

İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay, Polonya'nın, şampiyonadaki rakipleri İtalya ve Rusya ayarında bir takım olduğunu belirterek, "Bu maçı kazanarak şampiyonaya moralli gitmek istiyoruz" dedi.

Mehmet Okur antrenör oluyor


Şampiyona hazırlıklarının başladığı günden beri takımın form tuttuğunu vurgulayan Erdenay, "Takım her maç daha iyi oynuyor. Ömer Aşık ve Ersan İlyasova kampa geç katılmalarına rağmen formlarını yükseltiyorlar. Şampiyona öncesi son olarak Polonya'nın karşısına çıkacağız. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Polonya güçlü bir ekip ve kazanarak şampiyonaya moralli gitmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası'nda yer alacak takım kadrosunun yavaş yavaş başantrenör Bogdan Tanjevic'in kafasında oturmaya başladığını kaydeden Harun Erdenay, şunları söyledi:
"Aday kadroda yer alan 3 arkadaşımızı şampiyonaya götürmeyeceğiz. Maalesef her sene böyle bir karar almamız gerekiyor. Çıkacak arkadaşlarımız da 15 Temmuz'dan bu yana büyük fedakarlık yapıyorlar. Ama bu şekilde oluyor. Tanjevic de herhalde Polonya maçı sonrası kadroyu 12 kişiye düşürecek."

-"Basketbolseverlerin bizi güzel uğurlamasını bekliyoruz"

Menajer Erdenay, Polonya maçına tüm basketbolseverleri beklediklerini ve onların desteğiyle şampiyonaya moralli gitmek istediklerini dile getirdi.

Polonya maçının, şampiyona öncesi son hazırlık olması açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Harun Erdenay, "Polonya maçı Türkiye'deki son hazırlık mücadelemiz olacak. Bu bakımdan tüm taraftarları maça bekliyoruz. 12 Dev Adam'ın yalnız olmadığını göstersinler. Taraftarların desteği oyunculara büyük moral olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Basketbolseverler, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 19.00'da başlayacak Türkiye-Polonya maçını ücretsiz izleyebilecek.

12 Dev Adam'dan son prova