Erdoğan: Gerekeni yapacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Merkezi'nce düzenlenen bayramlaşma töreninde, Galatasaray-FC Juventus Şampiyonlar Ligi maçıyla ilgili olarak önceki akşam bazı dostlarını aradığını anlatarak, şunları söyledi:

İSTANBUL- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Merkezi'nce düzenlenen bayramlaşma töreninde, Galatasaray-FC Juventus Şampiyonlar Ligi maçıyla ilgili olarak önceki akşam bazı dostlarını aradığını anlatarak, şunları söyledi: "Konuyla ilgili, İngiltere ve İtalya ile tekrar temaslarımızı kuracağız. Evvela bu konuda UEFA'ya kesinlikle itiraz edeceğiz. Bu alınan kararı adil bulmuyorum. Hakkaniyet ölçülerine uygun bulmuyorum. Türkiye'de bu bir hafta içinde olan olayları adeta terör ortamıymış gibi kabul etmek, bu defa uluslararası teröre prim vermektir. Çok ciddi bir yanlış içindeler. Bunun için de hemen Başbakan Yardımcımla görüşüp, süratle kulüp başkanlarımızla da görüşmek suretiyle gerekli olan itirazların yapılması yoluna müşterek olarak gideceğiz. Özet olarak gerekeni yapacağız.Eğer biz teröre karşı uluslararası mücadele platformu oluşturacaksak, o zaman bize dost olduğunu söyleyen ülkeler veya uluslararası kuruluşlar bu konuda hassasiyet göstermek durumundalar. Gelmemek değil, tam aksine gitmek durumunda olmalılar".
'Fırsat saydılar'
"Bunu bir fırsat olarak görmek, uluslararası teröre yardımcı olmaktır. Bunu da ilan ediyorum. Niye? Çünkü terörün amacı budur. Ben dün onu söyledim. 'Ben Galatasaylı değilim ama, o akşam bizzat o maça gideceğim' dedim. Aynı şeyi dostum Berlusconi'ye de söyledim. 'Müsaitsen seni de bekliyorum. Beraber izleyelim o maçı' dedim. 'Çünkü teröre karşı bir duruş sergilememiz lazım' dedim. 'Müsaitsem ben de geleceğim' dedi. Bu işi başarırsak, böyle başaracağız. Yoksa geri vitese takarak bu iş olmaz." (Spor Servisi)