Erdoğan'dan tam destek

Sporda 3 Mayıs 2003 tarihinden bu yana Avrupa ve Dünya şampiyonlarında dereceye giren başarılı sporcular, ödüllerini aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Herkesin işini en iyi yaptığı bir ülkeye ve bireylere ihtiyacımız var" dedi.

ANKARA - Sporda 3 Mayıs 2003 tarihinden bu yana Avrupa ve Dünya şampiyonlarında dereceye giren başarılı sporcular, ödüllerini aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Herkesin işini en iyi yaptığı bir ülkeye ve bireylere ihtiyacımız var" dedi.
Erdoğan, yeni başbakanlık binasındaki toplantı sonunda yapılan ödül törenindeki konuşmasında, "Marifet iltifata tabidir" sözünü hatırlatarak, "İltifatı olmayan marifetler, kaybolur. Sizler bir büyük marifetin zirveye çıkan isimlerisiniz. Sizler, sizin için yapılanların karşılığını hakkıyla veren, kendisinden beklenen gayreti başarıyla birleştiren, bu ülkenin gözde gençlerisiniz. Herkesin işini en iyi yaptığı bir ülkeye ve bireylere ihtiyacımız var. Bu, sporda, bilimde, sanatta yani her yerde ihtiyacımız olan insan karakteridir. Atatürk'ün de dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular olarak başarılarınızı sürdürmenizi istiyorum" diye konuştu. Ödül töreninde 56 sporcu, 28 antrenör, 6 masör ve 130 kulübe toplam 586 milyar 948 milyon lira değerinde 5345 Cumhuriyet altını dağıtıldı. (Spor Servisi)