Eren'den kulübüne dava

Eren'den kulübüne dava
Eren'den kulübüne dava
Hoffenheim ile sözleşmesi süren Eren Derdiyok, profesyonel takımda idmana çıkmak için ihtiyati tedbir alınması için mahkemeye başvurdu.

BERLİN (AA) - Mannheim-Heidelberg İş Mahkemesi'nde görülen davada, mahkeme heyeti başkanı Lothar Jordan, Türk asıllı futbolcu Eren Derdiyok'un profesyonel takımda oynaması yönünde ihtiyati tedbir alınması için yaptığı başvuruyu, usul açısından reddetti. Bunun acil görüşülecek bir dava konusu olmadığını, ana davada görüşülmesi gerektiğini ifade eden Jordan, davanın 12 Eylül 'de başlamasına karar verdi.

Hakim Jordan, kararı vermeden önce Derdiyok'un ana davanın açılmasına kadar, iki günde bir profesyonel takım ile antrenmana çıkması için öneri getirerek, tarafların anlaşmasını istemişti. Derdiyok bu öneriyi düşünebileceğini ifade ederken, Hoffenheim Kulübü ise kabul etmedi.

Derdiyok'un avukatı Norbert Nasse, hakimin kararını yine de bir başarı olarak nitelendirdiklerini belirterek, forvet oyuncunun şimdilik profesyonel takımda antrenmanlara çıkmasına izin verilmediğini ancak müvekkilinin haklı olduğunun görüldüğünü savundu. Hoffenheim'ın İsviçre Milli Takımı oyuncusunu kiralamak için 500 bin euro istediği iddia ediliyor.

Eren Derdiyok ile diğer oyuncular Tim Wiese, Tobias Weis ve Edson Braafheid, teknik direktör tarafından kadroda düşünülmedikleri için ikinci bir antrenman grubunda çalışmalarını sürdürüyor.


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  İsviçre

  ,

  12 Eylül

  ,

  Mahkeme

  ,

  Hakim

  ,

  İddia

  ,

  eylül

  ,

  ,

  öneri