'Ergin Ataman gönderiliyor' iddiası!

'Ergin Ataman gönderiliyor' iddiası!
'Ergin Ataman gönderiliyor' iddiası!
Galatasaray yönetiminin, genç oyuncu Göktürk Ural'a soyunma odasında tokat atan erkek basketbol takımı başantrenörü Ergin Ataman'ı tazminatsız göndermek için harekete geçtiği iddia edildi.

Galatasaray Liv Hospital'da yaşanan 'tokat' krizi, basketbolda maddi imkansızlıklar nedeniyle küçülmeye gitmek için formül arayışında olan sarı-kırmızılı yönetimin elini güçlendirdi. Yönetimin, 19 yaşındaki Göktürk Ural’a atılan tokatları koz olarak kullanmayı planladığı ve yüklü alacağı olan koç Ergin Ataman’dan kurtulmak için düğmeye bastığı öğrenildi.

'Tokat krizi' sonrasında Ergin Ataman'a 2 aylık ödeme


Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; kulüpten yaklaşık 7 aydır para almadan görevinin başında olan Ataman, 'küçülme' hedefi doğrultusunda gönderilecekler listesinde başı çekiyordu. Tüm sıkıntılara karşın ayakta duran, oyuncularından da azami verim almayı başaran Ataman, geçen hafta twitter hesabından yaptığı "Galatasaray sevgim, kazanma hırsım, mücadelem asla bitmez. Ancak her insanın bir sabrı, iyi niyetinin bir sınırı vardır" açıklamasıyla da "maddi manevi" açığa vurup, şimşekleri iyice üzerine çekmişti. Tokat kriziyle Ataman’ın suyu iyiden iyiye ısındı.

HEDEF TAZMİNATSIZ GÖNDERMEK

Oyuncuların en ufak eyleminde gençlerle çıkma tehdidini savuran, parasal krizde haklarını arayan Kerem Gönlüm ile Ender Arslan’ı 'günah keçisi' ilan eden ve tüm oyunculara ödeme yapıp bu iki oyuncuyu haftalarca bekleten yönetimin, ilk etapta yüklü alacağı olan Ataman’dan tazminatsız kurtulmayı hedeflediği öğrenildi. Yönetimin, Barcelona dönüşü Ergin Ataman’ın savunmasını isteyeceği, kararı önümüzdeki günlerde netleştireceği vurgulandı.

Ergin Ataman'ı TBF'ye şikayet ettiler!