Ergin Ataman otel görüntüsünün peşini bırakmıyor

Ergin Ataman otel görüntüsünün peşini bırakmıyor
Ergin Ataman otel görüntüsünün peşini bırakmıyor
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ve yaşam koçu Şeyda Coşkun'un Yeşilköy'deki bir otelin koridorundaki güvenlik kamerası görüntülerini basına sızdırmakla suçlanan, olaydan sonra işine son verilen güvenlik müdürü Ali Hüseyin Çataltaş'ın yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmada Ataman, "İmajımın hangi amaçla zedelenmek istendiğinin tespitini istiyorum" dedi.

İSTANBUL - Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya Ergin Ataman ve Avukatı Sinem Gündoğdu ile "Özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan tutuksuz sanık Ali Hüseyin Çataltaş katıldı.

'OTELDE KAMPTAYDIK'

Duruşmada söz alan Ataman, olay tarihinde otelde takımı ile kampta bulunduğunu belirterek, "Otelde kampta bulunduğum sırada söz konusu oteldeki özel hayatıma ilişkin görüntüler otelden alınıp sızdırılmış, daha sonra da basına verilmiş. Ben söz konusu eylemi sanığın yaptığını bilmiyorum. Ancak otel yönetiminin bana bildirdiği kadarı ile sanığın yaptığını öğrendim. Ancak benim doğrudan bir bilgim yoktur. Şikayetçiyim" dedi.   

'TEK MAĞDUR BENİM'

Söz alan sanık Ali Hüseyin Çataltaş, olay nedeniyle asıl mağdur olanın kendisi olduğunu savunarak, "Müştekinin, diğer şahısların ve 18 yıl boyunca çalıştığım, bu olay nedeniyle atıldığım otelin hiçbir sıkıntısı bulunmamaktadır. Yalnızca mağdur olan benim. Olayla bir ilgim yoktur, beraatimi talep ederim" ifadelerini kullandı.

'İMAJIMI HANGİ AMAÇLA ZEDELENMEK İSTENDİĞİNİN TESPİTİNİ İSTİYORUM'

Çataltaş'ın, bu sözleri üzerine yeniden söz alan müşteki Ergin Ataman, "Ben de öncelikle sanığın mağduriyetine üzülmekteyim. Ancak burada sanığın kullanıldığını, gerçekte ne amaçla ve kimler tarafından söz konusu görüntülerin sızdırıldığını ve benim tanınmış sporcu olarak imajımın hangi amaçla zedelenmek İstendiğinin tespitini istiyorum" dedi.
Mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ SIZDIRILMIŞTI

Nisan 2013'te Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ve yaşam koçu Şeyda Coşkun'un, Yeşilköy'deki Polat Renaissance otelin koridorundaki güvenlik kameraları görüntüleri medyada yer aldı. 1 Nisan 2013 tarihli görüntülerde önce Şeyda Coşkun, ardından da Ergin Ataman otelin koridorlarında görülüyor. Bu görüntüler üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Ergin Ataman, görüntüleri basına sızdırmakla suçlanan otelin güvenlik müdürü Ali Hüseyin Çataltaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma sonucunda Çataltaş hakkında "Özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. YÜKSEL KOÇ (DHA)