Ergin Ataman tokat için özür diledi

Ergin Ataman tokat için özür diledi
Ergin Ataman tokat için özür diledi
A Milli Basketbol Takımı ve Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, genç oyuncu Göktürk Gökalp Ural'a attığı tokatla ilgili, "Bunun hata olduğunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum. Tüm spor kamuoyundan özür dilerim" dedi.

RADİKAL - A Milli Basketbol Takımı ve Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü Ergin Ataman, tokat attığı için kendisinden şikâyetçi olan Göktürk Gökalp Ural'la ilgili açıklama yaptı.   

Ergin Ataman'a tokat cezası

Tecrübeli antrenörün açıklaması şöyle:
"Eskişehir maçının devre arasında, oyuncumu uyarma ve dikkatini toplama amacıyla da olsa, soyunma odasında atmış olduğum tokadın kamuoyunda yarattığı rahatsızlığın farkındayım.

Yaşanan bu gelişmelerden olumsuz yönde etkilendim ve çok üzgünüm.

25 yıllık basketbol antrenörlüğümün tamamında oyuncularımla bir hoca-öğrenci ilişkisinden ziyade bir ağabey-kardeş ilişkim olmuştur. Bugün Basketbol Milli Takımımız ve NBA’de oynayan onlarca genç oyuncunun yetişmesinde katkı vermiş, Türkiye ’deki gençlere, özellikle genç antrenörlere örnek olmuşumdur.

Zaman zaman Dünya ’da ve ülkemizde de sporda yaşanan bu tarz hareketlerin tasvip edilecek bir yanı olmadığı aşikârdır.

Ben de bu davranışımın bir hata olduğunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum, ancak bu şekilde davranmamam gerekiyordu.

Tüm spor kamuoyundan özür diler, şimdiye kadar olduğu gibi aynı istek ve inançla Türk basketbolunun gelişmesi ve yeni gençlerin Türk sporuna ve Milli Takımlarımıza kazandırılması için daha dikkatli ve duyarlı olarak çalışacağımı ve bu yönde örnek olacağımı belirtirim.

Saygılarımla;

Ergin Ataman

Basketbol A Milli Takım ve Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü"

Ergin Ataman'dan bir garip ceza!


  http://www.radikal.com.tr/130335713033572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GS Ruhu - user454653

  Oyuncu oyuncusunu yumruklar, kimseye ceza yok, hoca oyuncuyu tokatlar ses yok, hocalari silahla darp eden oyuncu skandalini ortbas eder silahliya destek verir... Halka Gezi olaylarinda arkasini donup hukumete yaranirlar....Birde en asagiligi olan, Somadaki olmus vatandasin sirtindan para kazanip magdurlara gondermezler....Iste size GS Ruhu...

  Ataman bu ne yaman yalan - user452215

  Atma Ataman bey, din kardeşiyiz. Özür dileyecek adam (adam gibi adam) 24 saat geçmeden yaptığı hatayı fark eder, gereğini yapar. Hiç dilemesen daha iyi olurdu.