Ergin Ataman'a övgü

Final Four için en iddialı hale gelen takımlardan biri de Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Montepaschi Siena. Çarşamba gecesi Ülker'i
İstanbul'da yenerek, grubunda yenilgisiz liderliğini sürdüren Siena için İtalyan spor basını övgüler düzüyor.

ROMA - Final Four için en iddialı hale gelen takımlardan biri de Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Montepaschi Siena. Çarşamba gecesi Ülker'i
İstanbul'da yenerek, grubunda yenilgisiz liderliğini sürdüren Siena için İtalyan spor basını övgüler düzüyor.
La Gazzetta dello Sport, Siena'nın Ülker galibiyetinin ardından "Anne henüz makarnayı atmadı ama sofra hazır ve tencerede su kaynadı" yorumunu yaptı. "Mükemmel Siena final düşüne yaklaşıyor" başlığını atan gazete, "Chiacig ve Vukceviç'ten büyük başlangıç, daha sonra noktayı Türkcan ve Ford koyuyor. Ülker, üçlük atışlara güvendi ama Ataman'ın taktik değişikliklerine dayanamadı" ifadelerini kullandı.
Corriere dello Sport gazetesi de "Siena, Ülker ile de eğleniyor" başlığını atarak, Ataman'a İkinci turda dördüncü galibiyetini Chiacig, Vukceviç ve Mirsad'ın hediye ettiğini yazdı. Gazete, Siena'nın aldığı bu galibiyetle 'pokerde full' yaptığını belirtti. Maçı canlı yayınlayan Tele+ televizyonunda yorumcu olan ünlü basketbol adamı Dan Peterson ise, "Bu akşam Ataman ve Türkcan'ın gecesi olmalı. Kendi evlerinde böyle bir galibiyet almak herkese nasip olmaz. Her ikisine de bravo. Özellikle Mirsad, ilk geldiği zamana oranla kendisini çok geliştirdi. Büyük bir basketbolcu olduğundan artık hiç şüphem yok" dedi.
Montepaschi Siena'nın liderlik koltuğunda oturduğu E Grubu'nda birinciyi büyük olasılıkla 16 nisanda Atina'da oynanacak Panathinaikos-Siena maçı belirleyecek. Ancak bu maçın öncesinde 9 nisanda Ülker İstanbul'da Panathinaikos'u mağlup ederse, Ergin Ataman'ın takımı Final Four için şansını artıracak. (Spor Servisi)