Ergin Ataman'dan 2 yıllık imza

Ergin Ataman'dan 2 yıllık imza
Ergin Ataman'dan 2 yıllık imza
Galatasaray Kulübü, Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'ın sözleşmesini 2 yıl uzattı.

İSTANBUL - Ali Sami Yen Medya Center'da Kulüp Başkanı Dursun Özbek ve Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal'ın katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, Ergin Ataman 2 yıllık yeni sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Başkan Özbek, "Hocamız Ergin Ataman ve basketboldan sorumlu yöneticimiz Can Topsakal'a başarılar diliyorum. Sponsorluk için çok önceden çalışmaya başladık. Seçimden önce de çalışmalarımız vardı. Önümüzde bir kaç alternatif var. Büyük ölçüde bir sponsor ile anlaştık. Son düzenlemeler yapılıyor. Sponsorun en yüksek faydayı getirmesi için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başantrenör Ergin Ataman ise "Önümüzdeki 2 yılda yeniden GalatasarayTürkiye 'de şampiyon yapmak için çalışacağız. Aile içinde zaman zaman sorunlar olabilir. Önemli olan Galatasaray'a hizmettir. Tüm Galatasaray taraftarı ile basketbol takımımızı hak ettiği yere çıkartmak istiyoruz" dedi.

Transfer sorularını da yanıtlayan Ataman, "Rakiplerin yaptıkları transferler taraftarlarımızı endişelendirmesin. Haziran ayında fiyatlar çok yüksek. Bütçemizi iyi kullanmak istiyoruz. Belirlediğimiz oyuncular var. Onlarla görüşüyoruz. Sonunda istediğimiz oyuncuları alacağız. Konuştuğumuz birçok isim var ancak bu isimleri sizler ile paylaşamayız. En önemlisi takım oyununu iyi oynayabilen yabancıları takıma kazandırmak" şeklinde konuştu.

İmza töreni, Ergin Ataman'ın Türkiye Basketbol Ligi'ni şampiyon tamamlayan Karşıyaka takımı ve antrenörü Ufuk Sarıca'yı tebrik etmesi ile son buldu. Hakan TARHAN (DHA)