Ergin Ataman'dan 'tokat' açıklaması

Ergin Ataman'dan 'tokat' açıklaması
Ergin Ataman'dan 'tokat' açıklaması
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Barcelona Regal maçı öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Soyunma odasında genç oyuncu Göktürk Ural'a tokat atan tecrübeli koç, bu konudaki eleştirilere yanıt verdi.

Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Ligi'nde oynanan NSK Eskişehir Basket maçının ardından soyunma odasında genç oyuncu Göktürk Ural'a tokat atması hakkında, bu olayın çok büyütüldüğünü ve açıklama yapmaya bile gerek görmediğini söyledi. Başarılı koç, "Bu olay çok konuşuldu, bana söylenecek laf bile kalmadı. Telefonlarım sabahtan beri susmak bilmiyor. Şu anda çok daha önemli bir olaya konsantre oldum. Barcelona ile bu akşam Euroleague Top 16 maçımız var. Türkiye'de maalesef basın kaos ile yaratılan spekülasyonlarla beslenmeyi seviyor. Ancak bizim gündemimiz çok farklı. Burada daha ciddi işlerle uğraşıyoruz. Kendimi Barcelona maçına konsantre ettim. Bu konu hakkında daha fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

'Ergin Ataman gönderiliyor' iddiası!


"SAHA DIŞINDAKİ BAZI OLAYLAR TAKIMIN DENGESİNİ CİDDİ OLARAK SARSIYOR"

Başantrenör Ataman, saha dışındaki bazı olaylardan takımın dengesinin ciddi olarak sarstığını da kabul ederek sözlerine şöyle devam etti: "Takımda bazı oyuncular gitti, onların yerine yeni oyuncular geldi. Bir de bunlara sakatlıkları ekledi. Bunlar da yetmezmiş gibi Ender ve Arroya bir maç öncesi zehirlenme yaşadı.

"YEDİ KİŞİYLE OLİMPİYAKOS KARŞISINDA ÇIKTIK VE ONLARI YENDİK"

Biliyorsunuz yedi kişiyle Olimpiyakos karşısında çıktık ve onları yendik, mucizevi bir şekilde de adımızı top 16'ya yazdırdık. Burada da önemli galibiyetler aldık. Son Maccabi maçında da son saniyede yenildik. Sonuç olarak çeyrek finale çıkabilir miyiz bilmem ama geçen yıl bu salonda Barcelona karşısında çeyrek final oynayan tek Türk takımı bizdik. Başarır mıyız başaramaz mıyız bilmem. Başaramaz isek bizden daha fazla yatırım yapan Türk takımları var. İnşallah onlar tur atlarlar. Bir Türk takımı Final Four'a çıkar. Saha dışındaki olaylar maalesef takım içine yansıyor. Neticede bir Play Station oyunu oynamıyorsunuz. Moral kaybı, motivasyon, konsantrasyon gibi faktörler takımı etkiliyor. Biz belki burada şampiyon olamayacağız ama Türkiye'de iki yıldır zirveye oynayan bir takımımız var. Bu senede zirveden düşmeyeceğiz" dedi.

Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman son olarak Maccabi karşısında oynanan ve son saniyede kaybedilen maçla ilgili olarak da kızgınlığının halen geçmediğini o maç hakkında ettiği sözlerinin de arkasında olduğunu söyledi. Ergin Ataman, o akşam Galatasaray takımının emeğinin gasp edildiğini hatırlatarak bu konu ile lobi faaliyetlerinin hem kulüp hem de Euroleague'in ana sponsoru olan THY yetkililerinin yapması gerektiğini ifade etti. Ataman, son on yılda Türk takımlarına karşı haksızlıklar yapıldığını neticede artık hak aramanın zamanının geldiğinin de altını çizerek " Türkiye basketbola büyük yatırımlar yapıyor. Avrupa 'nın mali olarak tepesinde olan bir ülke. Artık bir Türk takımının Final Four'a girmesi gerekir. Geçen hafta bizim hakkımız yendi. Daha önceleri de gerek Fenerbahçe 'nin gerekse Anadolu Efes'in hakları yenmişti. Biz tepkimizi bu olaylara yapıyoruz. Tabii ki maçın sonucunu değiştiremeyiz ama hakkımızı da yedirmeyiz" açıklaması yaptı. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

'Tokat krizi' sonrasında Ergin Ataman'a 2 aylık ödeme