Ergün: İşin sırrı profesyonellik

Hazırlık kampına sekiz gün geç katılan Ergün Penbe, tatilden gelir gelmez çift kale maçlarda oynamaya başlaması herkesi şaşırttı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

KOPENHAG - Hazırlık kampına sekiz gün geç katılan Ergün Penbe, tatilden gelir gelmez çift kale maçlarda oynamaya başlaması herkesi şaşırttı. Diğer arkadaşlarına göre yüksek performans gösteren yıldız futbolcu, "Yılların deneyimi, bizi bugünlere getiriyor. Kaptan Bülent de, ben de kendimizi oldukça dinç hissediyoruz. Tatilde idman yapmamama rağmen hiç zorluk çekmeden diğer arkadaşlarla mücadele edebildim. Bu da, bunca sene doğru idman yapıp, profesyonelce yaşadığımızı gösteriyor" diye konuştu.
Geçen sezon, şampiyonluğu şanssız bir şekilde kaçırdıklarını belirten tecrübeli futbolcu, Galatasaray'ın bu yıl ipi göğüsleyeceğini iddia etti. Milli oyuncu, "Bu sezon, geçen sezona benzemeyecek. Şampiyonluğu geçen yılki gibi kaçırmayacağız. Yeni ve kaliteli arkadaşlar aramıza katıldı. Özellike Frank De Boer, takıma büyük güç katacak. Bütün dünya onu tanıyor. Kaptanla birlikte defansı iyi organize edebileceklerine inanıyorum. Zaman zaman her takım çalkantılı dönemlerden geçebilir. Önemli olan ayakta durmaktır" açıklamasında bulundu.
'Çok büyük keyif'
Sarı-Kırmızılı ekibin bu sezon Avrupa'da büyük başarılara imza atacağını belirten Ergün sözlerini şöyle tamamladı: "Önelemeyi geçerek Şampiyonlar Ligi'nde iyi işler yapmak istiyoruz. UEFA Kupası'nı kazandığımız Parken Stadı'nda girdiğimnizde gözlerimiz doluyor. Sokakta yürürken insanlar alkışlıyor bundan daha büyük bir zevk olabilir mi? Takım içinde her mevkide yarış var. Bu da, takımın başarısını artıracaktır."