Ergün'ün hayali Barcelona

Konfederasyon Kupası'nın ardından tatilini memleketi Zonguldak'ın Kilimli Beldesi'nde geçiren Ergün Penbe, Blackburn Rovers'dan transfer teklifi aldığı yönünde gazetelerde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İSTANBUL - Konfederasyon Kupası'nın ardından tatilini memleketi Zonguldak'ın Kilimli Beldesi'nde geçiren Ergün Penbe, Blackburn Rovers'dan transfer teklifi aldığı yönünde gazetelerde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. "Şunu açıkça söyleyeyim, bana ve kulübüme resmi olarak gelmiş bir teklif yok" diyen Ergün "ama izlenilip beğenildiğim hakkımda raporlar almıştım. İyi bir teklif olursa değerlendirim. Şu anda Galatasaray'ın futbolcusuyum. Eğer öyle bir şey olursa önce kulübümle görüşülür. Ondan sonra karara bağlanır". Küçüklüğünden beri en büyük hayalinin bir gün Barcelona'da forma giymek olduğunu söyleyen Ergün "Kulübün menfaatleri doğrultusunda giderim. Sırf Avrupa macerası olsun, diye gitmem. Yaşım 31 ve Galatasaray camiasında kurulu bir düzenim var" dedi.
Öte yandan Galatasaray, dünü iki antrenmanla tamamladı. Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık iki saat süren ilk çalışmada futbolcular, koşu ve pas çalışmasının ardından çift kale maç yaptı. Yeni sezon hazırlıklarının başlangıcının beşinci gününde topla biraraya gelen Sarı-Kırmızılı futbolcular, çift kale maçta oldukça istekli görünürlerken, zaman zaman birbirlerine karşı sert müdahalelerden de kaçınmadılar.
Bu arada Galatasaray'ın yeni transferleri Prates, Murat Erdoğan, Ömer Erdoğan ve Orhan Ak'ın forma numaraları belli oldu. Hazırlık kamplarında giyecekleri forma numaralarının tescili ligin başlamasına bir hafta kala gerçekleşecek. Tescillenmemiş numaralar ise şöyle: Orhan Ak, 8; Prates, 29; Murat, 33 ve Ömer 2. Ayrıca Xavier de, Emre Aşık'ın geçen sene giydiği 5 numaralı formayı istedi. (Spor Servisi)