Erhan Önal: Song'a 'atık' dediler, almadılar

Erhan Önal: Song'a 'atık' dediler, almadılar
Erhan Önal: Song'a 'atık' dediler, almadılar

Kamerunlu oyuncu sezon başında bedelsiz olarak Trabzonspor?a transfer olmuştu. FOTOĞRAF: Selçuk Kılıç / aa

İSTANBUL - Galatasaray ve Fenerbahçe formaları giyen eski milli futbolcu şimdilerin menajeri Erhan Önal, sezon başında Rigobert Song’u Beşiktaş’a önerdiğini, ancak ismini açıklamak istemediği transferde yetkili birinin kendisine “Galatasaray’ın atığını almayız” dediğini söyledi.
Türkiye’de futbolun içindeki unsurların profesyonellikten çok uzak olduğunu anlatan Erhan Önal, sözlerini şöyle konuştu: “Ben genelde bonservis bedeli elindeki futbolcuları kovalarım. Ancak, buradaki tüm kulüpler illa para ödemek istiyorlar. Beşiktaş’a Song’u söyledim. Yetkili bir kişi bana, ‘Galatasaray atığını almayız’ dedi. Fenerbahçe’den hiç oyuncu almadılar mı? Song bugün kendini Avrupa’da, Galatasaray’da ispatlamış bir oyuncu. Bonservisi elinde oyuncu var, sen gidiyorsun 4.5 milyon avroya Zapotocny’yi transfer ediyorsun.”
Erhan Önal, başka ülkelerin milli takımlarını tercih eden gurbetçi oyuncuları anlamak gerektiğini de söyleyerek “Bu gençler orada doğup, büyüdüler, okudular. Oranın huyunu, suyunu almış gençler. Buraya gelip alışmaları benim gibi sonradan yurtdışına gidenlere göre daha zor. O gençleri anlamak lazım. Kültürümüzden tamamen uzak büyüyorlar. Buraya uyum sağlamaları zor. Mehmet Aurelio’yu kabul ediyorsak başka kararlara da saygı duymak lazım” dedi. (Spor Servisi)