Eriksson bir puana razı

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sven Göran
Eriksson, Türkiye ile oynayacakları maçtan en az bir puan beklediklerini söyledi.

IPSWICH - İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sven Göran
Eriksson, Türkiye ile oynayacakları maçtan en az bir puan beklediklerini söyledi. İsveçli çalıştırıcı, "Makedonya ve Liechtenstein ile yapacağımız maçları kazanarak altı puan almak istiyoruz. Böyle olursa Türkiye'den alacağımız bir puan bize yeterli olacak. İstanbul'da işimizin çok zor olacağını biliyorum. Ancak Makedonya ve Liechtenstein maçlarını kazanırsak, İstanbul'a rahat gideriz" görüşünü dile getirdi.
Eriksson ayrıca, UEFA'nın İngiltere'yi eleme maçlarında çıkacak olaylar konusunda uyarmasıyla ilgili olarak da, "Türkiye ve İngiltere'nin Portekiz 2004 finallere gitme şansını tehlikeye atacak kadar aptal değiliz. Gerekli tedbirleri her iki hükümet de aldı. Endişeye gerek yok" yorumunu yaptı.
Hırvatistan'la bu akşam özel bir maç yapacak İngiltere'de Sol Campbell ile Jonathan Woodgate sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı.
Eriksson bu iki oyuncunun Hırvatistan önünde oynamamasının çok büyük bir kayıp olduğunu vurgulayarak, "Ancak onların yerine görev yapacak oyuncuların da başarılı olacağını düşünüyorum. Ayrıca David Beckham, Real Madrid'e transfer olduktan sonra ilk kez milli takım forması giyecek.
Onun gibi bir yetenekle çalışmak bana mutluluk veriyor" diyerek sözlerini noktaladı. (Spor Servisi)