Eriksson da federasyonu eleştirdi

İngiltere'de, Rio Ferdinand olayının izleri bir türlü silinemiyor. Şimdi de Milli Takım'ın İsveçli teknik direktörü Sven-Goran Eriksson, Ferdinand konusunu hala çözüme kavuşturamayan İngiltere Futbol Federasyonu'nu (FA) eleştirdi.

LONDRA - İngiltere'de, Rio Ferdinand olayının izleri bir türlü silinemiyor. Şimdi de Milli Takım'ın İsveçli teknik direktörü Sven-Goran Eriksson, Ferdinand konusunu hala çözüme kavuşturamayan İngiltere Futbol Federasyonu'nu (FA) eleştirdi. Doping testine katılmadığı için Milli Takım'dan da çıkartılan Ferdinand hakkında bir an önce karar verilmesi gerektiğini belirten Eriksson, "Olayın üzerinden sekiz hafta geçmesine karşın Ferninand'ın suçlu mu, suçsuz mu olduğu, ceza alıp almayacağı konusunda hala karar verilmemiş olması çılgınlık. Karar mekanizması çok yavaş ilerliyor ve bence bu hiç adil değil. Bu sistemi hiç doğru bulmuyorum" dedi. İsveçli çalıştırıcı, Danimarka'yla yapılan hazırlık maçı öncesinde, lig maçında yaptığı bir hareketten dolayı Alan Smith'in de Federasyon tarafından Milli Takım'dan çıkarılmasına tepki göstermişti.
Öte yandan Milli Takımı kaptanı David Beckham da, "Oyuncular olarak bu tür saçmalıklar istemiyoruz. Her şeyden önce adalet istiyoruz. Futbol Federasyonu'ndan bunu diledik; umarım bizi dinlerler. Bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanana kadar kadroda kalması gerekir. Hayatın her alanında, bir insan suçlu olduğu kanıtlanana kadar masumdur ve bizim İngiltere Milli Takımı'nda istediğimiz de bu" şeklinde açıklamada bulundu. (Spor Servisi)