Eriksson memnun

İngiltere Milli Takımı'nın, Liechtenstein'da rölanti bir oyunla 2-0'lık galibiyete ulaşması, 'Kendilerini Türkiye maçına sakladılar' şeklinde yorumlara neden olurken, teknik direktör Sven-Göran Eriksson, oyuncularının performansından memnun olduğunu açıkladı.

VADUZ - İngiltere Milli Takımı'nın, Liechtenstein'da rölanti bir oyunla 2-0'lık galibiyete ulaşması, 'Kendilerini Türkiye maçına sakladılar' şeklinde yorumlara neden olurken, teknik direktör Sven-Göran Eriksson, oyuncularının performansından memnun olduğunu açıkladı. "İstediğimiz üç puanı aldık ve oyuncularım bunu yaparken ne kadar profesyonel olduklarını ortaya koydular" diyen İsveçli teknik adam, zaman zaman konsantrasyon kaybı yaşadıklarını ve bunun, rakip takıma gol fırsatları verdiğini vurguladı.
İngiltere'nin ilk golüne imza atan Michael Owen da maçtan sonra "Gruptaki asıl mücadelemiz Türkiye ile. Liechtenstein maçının bizim için tek anlamı vardı, o da galibiyet. 2-0 ya da 5-0 olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Asıl önemli olan, Türkiye maçını kazanmak" dedi. Ne var ki İngiliz basını, İsveçli çalıştırıcıyla aynı görüşte değil. Maç sonrası gazete başlıklarında bu bu hoşnutsuzluğun izlerini görmek mümkündü. Sunday Express, 'Zor iş. Sven'in sorunları var' başlığını atarken, Daily Mail de 'İngiltere! Bu yeterli değil' demeyi yeğledi. News of the World galibiyete 'Part Time işçiler: 0, Umutsuzlar: 2' yorumunu getirirken Daily Star 'Sizin hoşunuza gitti mi?' ifadesini kullandı. Grubun diğer maçında ise Slovakya, Üsküp'te ev sahibi Makedonya'yı Petras ve Reiter'in attığı gollerle 2-0 yendi.
Öte yandan cumartesi gecesi yapılan maçlarda kimi sürpriz sonuçlar vardı. Gecenin en ilginç skoru Arnavutluk'ta alındı. Yeni teknik direktörleri Hans Peter Briegel'le çıkış arayan ev sahibi takım, Rusya'yı 3-1'le geçerken, Arnavut Milli Takımı'nda Türkiye'de futbol hayatlarını sürdüren Rraklli ve Duro da forma giydi. Rraklli'nin 20. dakikada attığı golle öne geçen Arnavutlar, 77'de Loskov'un ayağından gelen sayıyla avantaj kaybetse de, Lala ve Tare'nin golleri skoru belirledi. Maçtan sonrası coşkuya Arnavutluk başbakanı Fatos Nano da katılarak 'Dev bir takımı yendik' dedi. Bir başka sürpriz sonuç da, Nürnberg'de alındı. Dünya ikincisi Almanya, Ramelow 8. dakikada attığı erken golle 1-0 öne geçerken Razanauskas'ın 73. dakikadaki sayısı, Panzerler'i üzüntüye boğdu. (Spor Servisi)