Eriksson özür diledi

İngiltere Teknik Direktörü Sven Göran Eriksson, 11 Ekim'deki Türkiye-İngiltere maçıyla ilgili sözlerinin çarpıtıldığını vurgulayarak, Türk halkından özür diledi.

LONDRA - İngiltere Teknik Direktörü Sven Göran Eriksson, 11 Ekim'deki Türkiye-İngiltere maçıyla ilgili sözlerinin çarpıtıldığını vurgulayarak, Türk halkından özür diledi. CNN Turk'te Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtlayan İsveçli çalıştırıcı, maçın dostluk havasında geçmesini umut ettiğini belirterek, "Maçın başka bir ülkede oynanması istemiyoruz. Zaten böyle bir şey haksızlık olur. Böylesi kritik bir mücadele öncesinde havayı gerginleştirmeye gerek yok. UEFA iki ülkeyi de yakından izliyor. Herhangi bir olay çıkması halinde Portekiz'e gitme şansını yitirebiliriz. Bu nedenle dikkatli olmalıyız" dedi.
Eriksson, Türk futbolunun son 10 yıl içinde önemli gelişmeler kaydettiğine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "15 yıl önce kimse Türk futbolunun bu noktalara geleceğini tahmin etmezdi. Türkiye Dünya Kupası'nda çok önemli başarılara imza attı. Takımda Avrupa çapında olan futbolcular var. Fırsat olursa Türkiye'de çalışmak isterim." İsveçli hoca, maça beraberlik için çıkacaklarını kaydederek, "Alınacak bir beraberlik bizi Portekiz'e doğrudan götürür. Ama kazanırsak bizim için daha iyi olur" diye konuştu. (Spor Servisi)