Erkan Zengin imzayı atıyor!

Erkan Zengin imzayı atıyor!
Erkan Zengin imzayı atıyor!
Eskişehirspor'un yıldızı Erkan Zengin, ödemeleri yapılmadığı için TFF'ye başvurdu ve boşa çıktı. KJulübüyle bir anlaşma yapan Zengin için makul bir satış bedeli belirlendi. Açıklama hafta başı yapılacak, ardından başarılı oyuncu Trabzonspor'a imzayı atacak.

Trabzonspor’da uzun zamandır gündemi meşgul eden Erkan Zengin meselesinde flaş gelişmeler yaşandı. Ödemeleri yapılmadığı için kulübüne Futbol Federasyonu aracılığıyla ihtar çeken deneyimli futbolcunun durumu haklı bulundu ve dün itirabiyle ‘serbest’ kaldı. Bu gelişme Erkan Zengin’in Trabzonspor yolculuğunun en net hamlesi olurken, Fanatik Gazetesi 29 yaşındaki oyuncuya ve çok özel bilgilere ulaştı.

750 BİN EURO ...
Bedelsiz serbest kalabilecek olmasına rağmen bu yolu tercih etmeyeceğini belirten Erkan Zengin, “Ben Eskişehirspor’da 5 yıl geçirdim. Buradan kötü bir şekilde ayrılmak hiçbir zaman aklımın ucundan bile geçmez. Evet, istersem hiçbir bonservis bedeli getirmeden gidebilirim. Ancak ben kulübün de bir şeyler kazanmasını istiyorum. Bunun için de detaylarını daha sonra açıklayacağımız bir özel sözleşme hazırladık. Olmayacak bir rakam değil belirlenecek olan. O nedenle bir sorun çıkacağını sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmenin ardından Trabzonspor’un en kısa zamanda Eskişehir ile son kez masaya oturacağı ve işe noktayı koyup Erkan Zengin’i kampa dahil edeceği öğrenildi. Özel anlaşma için konuşulan rakam ise 750 bin Euro.

NAPOLI KARŞISINDA OYNAYACAK

Tarihinde ikinci kez Avrupa Ligi’ne katılan ve grubunu ikinci sırada tamamlayarak bir üst tura adını yazdıran Trabzonspor, Napoli ile eşleşmişti. 19 ve 26 Şubat tarihlerinde oynanacak olan Napoli maçlarında adının UEFA’ya gönderilecek listede yer alması durumunda, deneyimli kanat oyuncusu Trabzonspor’un tur vizesi alması için ter dökecek.