Erkan Zengin patladı: Fenerbahçe...

Erkan Zengin patladı: Fenerbahçe...
Erkan Zengin patladı: Fenerbahçe...
Fenerbahçe ile anlaşmasına rağmen kulübü Eskişehirspor'un bırakmadığı Erkan Zengin, kırmızı-siyahlıların başkanı Mesut Hoşcan'ı suçlayarak, "Oturduğum evi sattım, eşyalarımı İstanbul'a getirdim. Birden karar değiştirdiler" dedi.

Transferi yılan hikayesine dönen Erkan Zengin, TRT 1'de yayınlanan 'Stadyum' programına konuştu. Yaşanan süreci tüm detaylarıyla anlatan Zengin'in çarpıcı açıklamaları şöyle:

'SENİN PARANI ÖDEYEMİYORUZ' DEDİLER

"Yaklaşık 1 ay önce Başkan Mesut Hoşçan ile toplantı yaptık. Yıllık ücretimin kulübü zorlandığını her zaman söylüyordu. ‘Yılda 1 milyon 400 bin Euro Eskişehirspor için yüksek bir ücret. Bu şartları sağlayabilecek başka bir kulübe gidebilirsin’ dedi. O dönem başka takıma gitmek için arayış içinde olmadım. Geçtiğimiz hafta başkanla bir kez daha görüştük.

Erkan Zengin'den Fenerbahçe açıklaması


ŞİKAYET ETSEM SERBEST KALACAKTIM AMA YAPMADIM

Kulüpten 800 bin Euro alacağım vardı. Futbol Federasyonu'na şikayet etsem, serbest kalabilirdim. Ancak 5 yıl hizmet ettiğim Eskişehirspor’a bunu yapamazdım. Başkana 'Kulübüme para kazandırmadan bir yere gitmeyeceğim’ dedim. Hatta sözleşmeme böyle bir maddeyi koydurttum. Başkan, 800 bin Euro alacağımdan vazgeçersem ve 500 bin Euro bonservis ücreti getirirsem serbest kalacağımı söyledi.

EŞYALARIMI TOPLADIM, İSTANBUL 'A GETİRDİM

12 Ocak’a kadar izinli olduğuma dair imzalı kağıt verdiler. Başkan'la helalleştik, yönetime veda ettim. Ertuğrul Hoca ve takım arkadaşlarımla vedalaştım. Eskişehir’de oturduğum evi sattım. İstanbul’a gelip Fenerbahçe ile 2.5 yıl için anlaştım. Eşyalarımı topladım, İstanbul’a getirdim.

BİRDEN KARAR DEĞİŞTİRDİLER

Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler. Alacaklarımı bankaya yatırdıklarını söyleyip, transfere izin vermediler. Fenerbahçe’de oynamak istiyorum. Üstelik kulübüme para kazandırarak gitmek istiyorum, ama yaşadıklarıma anlam veremiyorum. Konu Fenerbahçe, veya Trabzonspor, hangi takıma gideceğim değil, gerekirse İsveç’e gidip sıradan bir takımda oynarım. Benim üzüldüğüm, bu kadar fedakarlık yapmışken, sonradan yaşadıklarım. Bekleyip, göreceğiz. Umarım gelişmeler benim için hayırlı olur."

'Gereksiz' demişti, transfer ediyor!