Erkan Zengin, play-off'ta Türkiye'yi istemiyor

Erkan Zengin, play-off'ta Türkiye'yi istemiyor
Erkan Zengin, play-off'ta Türkiye'yi istemiyor
İsveç Milli Takımı'nda forma giyen Erkan Zengin, EURO 2016'ya katılabilmek için mücadele edecekleri play-off'ta Türkiye ile eşleşmeyi istemediğini, Norveç'in kendilerine rakip olmasını tercih ettiğini açıkladı.

STOCKHOLM - İsveç'in eleme grubundaki son maçında sahasında Moldova'yı 2-0 yendiği karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Erkan Zengin , "Daha önce açıkladığım gibi Türkiye ile karşılaşmak istemiyorum. Norveç'in play-off'ta rakibimiz olmasını tercih ederim" dedi.

İsveç Milli Takımı'nın 30 yaşındaki Türk asıllı oyuncusu, "Neden Norveç'i istiyorsun?" sorusuna, "Norveç buraya 1 saat uzaklıkta. Ayrıca Norveç'i eleyebileceğimizi düşünüyorum" diye yanıt verdi.

Türkiye'nin de Avrupa Şampiyonası finallerine gitmesini istediğini söyleyen Zengin, bu yüzden play-off'ta Türkiye ile İsveç'in eşleşmesini istemediğini sözlerine ekledi.   

ISAKSSON: TÜRKİYE'NİN GÜCÜNE SAYGI DUYUYORUM

Kasımpaşa'da forma giyen İsveç Milli Takımı'nın kalecisi Andreas Isaksson, kurada Türkiye'nin çıkması durumunda kendisi için ilginç bir mücadele olacağını söyledi.

Türkiye'nin gücüne saygı duyduğunu belirten 34 yaşındaki kaleci, "Türkiye son maçlarda aldığı sonuçlarla gücünü gösterdi. Eğer kurada Türkiye çıkarsa, bizi her iki maçta da zorlu bir mücadele bekliyor" dedi.

KHALILI: TÜKİYE GÜÇLÜ BİR TAKIM

Mersin İdmanyuru'nun oyuncusu Abdul Rahman Khalili ise kurada İsveç'e Türkiye'nin çıkması durumunda, her iki maçın da çok zor geçeceğini söyledi.

Türkiye'nin gücünü en iyi bilenlerden biri olduğunu ifade eden 23 yaşındaki futbolcu, "Kimseden korkmuyoruz, kim çıkarsa çıksın en iyi şekilde oynayıp finallere gitmek istiyoruz. Türkiye rakibimiz olursa, her iki takımı da 180 dakikalık zorlu bir mücadele bekliyor" dedi. (AA)