Erkan Zengin: Trabzonspor benim her şeyim

Erkan Zengin: Trabzonspor benim her şeyim
Erkan Zengin: Trabzonspor benim her şeyim
Trabzonspor'un yeni transferi Erkan Zengin, "Eskişehir'den ayrılırken Trabzonspor devrede değildi. O zaman bir kulüple (Fenerbahçe) görüştüm" açıklamasını yaptı. Başkan Hacıosmanoğlu ise "Erkan 'Trabzonspor'da oynamam' deseydi burada olmazdı" ifadelerini kullandı.

Erkan Zengin, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Trabzonspor ile resmi sözleşme imzaladı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve başarılı futbolcu, tartışılan süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu'ndan TFF ve Terim'e...


HACIOSMANOĞLU: ERKAN O SÖZLERİ SÖYLEMEDİ

"Erkan Zengin hiçbir zaman 'Ben Trabzonspor'da oynamayacağım' diye bir söz söylememiştir. Söyleseydi zaten benim açıklamalarımdan da okuduğunuz gibi burada olmazdı. Biz İsveç'e gittiğimizde bizi güzel bir restoranda ağırladılar. Evine gittiğimizde çok şaşırdık. Evde neredeyse herkes Trabzonsporluydu. Hatta Muzaffer diye bir amcası varmış, maçlardan önce iki rekat namaz kılıyormuş. Gerçekten bize katkısı olacaktır. Trabzonspor'a hayırlı olsun.

"İSVEÇ'E DEĞİL, HER YERE GİDERİM"

"Erkan tarzında bir oyuncuya Trabzonspor'un ihtiyacı olduğunu teknik kadro söylüyor. Biz de inandık aldık. Cevat kardeşimiz, çok güzel yazılar yazıyor. Bu arada zannedersem hafızasında silinmeler olmuş. Biz Trabzonspor'a katkısı olacaksa, İsveç'e değil, dünyanın öbür ucuna da gideriz. Yarın da gitmem gerekiyorsa giderim. Erkan'ın ailesini de gördükten sonra, Trabzonspor
sevgisini gördükten sonra onun bize ne kadar katkı sağlayacak bir oyuncu olduğunu anladım. Trabzonspor başkanı her yere gider. Gurur yaparsanız iş yapamazsınız..."

"KİMSEYLE YARIŞ İÇİNDE DEĞİLİZ"

Biz transferde kimseyle yarış içinde değiliz. Bizim talip olduğumuz oyunculara talip olanlar oluyor. Camialar kendi gücünü göstermek için bazen bu transferleri yapar. Prestij için iyidir bunlar. Trabzon şehir olarak da bu ülke için önemlidir. Eskiden İstanbul takımlarının talip olduğu oyuncuları Trabzonspor alamaz denirdi. Böyle bir şey yok. Trabzonspor çok güçlü bir kulüptür. Takip ettiğimiz oyuncular var. Hocamızın isteği doğrultusunda kadromuzu güçlendirmek istiyoruz."

Altınordu 1-2 Fenerbahçe


ERKAN ZENGİN 'FENERBAHÇE' DEMEDİ!

Başkan Hacıosmanoğlu'ndan sözü alan Erkan Zengin şöyle konuştu:
"Trabzonspor'a imza attığım için inanılmaz mutluyum. Benim 20 gündür neler çektiğimi kimse bilemez. İsveç'teydim, birçok olayı takip edemedim. Ben Eskişehir'den ayrılırken Trabzonspor devrede değildi. O zaman bir kulüple (Fenerbahçe demedi) görüşmüştüm. Trabzonspor bundan sonra benim her şeyim. Burada olmaktan inanılmaz mutluyum. Bir başkan ve hocanın beni İsveç'e kadar gelip alması beni çok mutlu ediyor. Ben Trabzonspor için bundan sonra her şeyi yaparım."

"EN KISA SÜREDE HAZIRIM"

"Futbolda baskı her zaman var. Eskişehir'de de vardı. Her zaman en iyisini yapmanız lazım. Bu olaylardan sonra baskı daha da artacaktır. Ama ben bu baskıyı kaldıramayacaksam futbol da oynamayayım o zaman... 20 gündür çalışmalarımı sürdürüyorum. En kısa sürede her anlamda hazır olacağım."

Erkan Zengin'den sonra Ozan Tufan!