Erkan Zengin transferinde flaş gelişme

Erkan Zengin transferinde flaş gelişme
Erkan Zengin transferinde flaş gelişme
Trabzonspor CEO'su Burak Gürdal, dün İsveç'e iknaya gitti. Eskişehirspor'a da "Sizinle anlaştığımız gibi onunla da anlaşacağız. Erkan'ı alıp geleceğiz" dendi.

Bordo-mavili kulüp, yılan hikâyesine dönen Erkan Zengin transferini bitirmek için son hamlesini yaptı. CEO Burak Gürdal, başarılı futbolcuyu ikna edip Trabzon’a getirmek için İsveç’e gitti. Transferdeki son durumu soran Eskişehirspor’a “Sizinle anlaştığımız gibi onunla da anlaşacağız. Erkan’ı alıp geleceğiz” yanıtı verildi.

'Eğer Erkan Zengin Trabzonspor'a gelmezse...'


FIFA YOLU GÖZLÜYOR

Bugün Gazetesi'nden Orçun Özateş'in haberine göre; kırmızı -siyahlı kulüp, Erkan Zengin için Trabzonspor’la 2 milyon 250 bin euro karşılığında el sıkışırken; transfer, tecrübeli futbolcunun ikna edilmesine kalmıştı. Zengin, her fırsatta tercihinin Fenerbahçe ’den yana olduğunu açıklamıştı.

Zengin, FIFA'ya başvurmuştu. Başvurunun gerekçeleri arasında alacaklarının tamamının zamanında yatırılmaması ve istediği kulüpte oynamasına izin verilmemesi var. Erkan eksik ödemeyi FIFA’ya belgeleyebilirse geçici transfer izni almasının önü açılacak. Kulübüyle 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen istediği kulüp ile sözleşme imzalayabilecek. Bu durumda CEO Burak Gürdal'ın Erkan'ı nasıl ikna edeceği de merak ediliyor.

SIRADA AYTAÇ VAR

Trabzonspor, Eskişehirspor’un 22 yaşındaki oyuncusu Aytaç Kara’yı da transfer etmek istiyor. Eskişehir yönetimi, randevu talebinde bulunan Trabzonspor idarecilerine “Erkan Zengin konusunu çözün, ondan sonra Aytaç için masaya otururuz” yanıtını verdi. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Aytaç’ı kadrosunda görmeyi çok istiyor.

Helikopterle gelmişti, şimdi kulüp arıyor